V base Obase.cz

Letos už třetí razie ve věznici Příbram

Policisté letos podnikli už třetí a zatím největší razii kvůli pašování drog do Příbramské věznice. Zatím obvinili 22 lidí a z toho 12 vězňů. Některým hrozí i desetiletý nášup.  Do věznice pašovali pervitin Subotex a marihuanu. Zásobováni byli i pomocí jedné varny pervitinu. Mezi obviněnými jsou i kamarádi a příbuzní odsouzených. Dle našich zdrojů se však nejednalo o nějak organizovanou skupinu, ale spíše o několik lidí, kteří z vězení používali odposlouchávané mobilní telefony. Je známou věcí, že ve věznici Příbram žije mnoho odsouzených od návštěvy k návštěvě buď ze zisku z přinesených drog, nebo z drog přinesených jinými. Je to takový kolotoč. Nejvíc drog se přitom distribuuje právě na tzv. bezdrogové zóny.  Zaměstnanci věznice samozřejmě vidí, potácející se vězně pod vlivem drog, případně mohou jen těžko přehlédnout odsouzené zamčené na záchodě i několik dní, přesto vlastně nikdo nic nedělá.  Jediná možnost, jak problému čelit, je dle mého názoru, zmnohonásobit četnost testování na drogy v moči. Výše pravděpodobnosti odhalení působí jako nejúčinnější motivační faktor v takových případech. Kromě toho by mohlo dosti pomoci, pokud by se věznice dokázala domluvit s příbramskými soudci na alespoň nějaké šanci podmíněného propouštění. Těžko někoho motivovat, k nějaké změně, když mu ukazujete, že ať se chováte jakkoli, výsledek je, že to odsedíte celé a ještě se nedostanete na toaletu, protože tam někdo pod vlivem pervitinu hodiny masturbuje. To je zralé tak na to, jít si šlehnout taky. O.P. Z.

Autor příspěvku: obase.cz

5 komentáře v “

 • David

  (30.12.2020 - 16:16)

  Ahoj chtěl bych si dopisovat s vězeňkyní klidně i s více a sdílet starosti tohoto zařízení.
  Podmínkou je že musí být nevinná (to byl vtip)

  • Renata

   (2.1.2021 - 11:17)

   ahoj Davide jste hodný že máte zájem a chcete někoho povzbudit ve vězení moc to potřebují díky

  • Eva

   (29.3.2021 - 22:30)

   Dobrý den. Mohu se prosím zeptat? Manžela dnes převezli na Pankrác do nemocnice. Přetrhl si achilovu šlachu. Chtěla jsem se zeptat jestli mají možnost telefonovat?

   • obase.cz

    (30.3.2021 - 19:07)

    Dobrý den. Ano mají možnost. O.

 • Eva

  (29.3.2021 - 22:30)

  Dobrý den. Mohu se prosím zeptat? Manžela dnes převezli na Pankrác do nemocnice. Přetrhl si achilovu šlachu. Chtěla jsem se zeptat jestli mají možnost telefonovat?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.