Přemístění do jiné věznice

Za odsouzeného

Přemístění do jiné věznice

Oficiální cesta je taková, že sepíšete žádost o tuto předáte vychovateli, který Vás má na sarosti. Toto vyplývá z vnitřního řádu. Určitě tímto postupem nikoho nenaštvete. Nicméně já doporučuji stejnou žádost ještě poslat na generální ředitelství V.S.. A v ideálním případě mít toto předjednané se speciálními pedagogy. O samotné žádosti sice rozhodují ředitelé věznic, nicméně tito se řídí doporučeními dalších zaměstnanců.

Adresa generálního ředitelství

Generální ředitelství Vězeňské služby ČR
P. O. Box 3
140 67 Praha 4

Vzor žádosti ke stažení Vzor-zadost-o-premisteni-veznice-a-reditel-1

Vzor žádosti o přemístění do jiné věznice

Pro přemístění může být mnoho důvodů. Ten nejužívanější je právě tento. I proto, že vězeňská služba dle zákona o VT musí brát při umisťování vězňů ohled na vzdálenost osob blízkých:

Tomáš Novák

Narozen 11. 11. 1991 v Příbrami

Ve výkonu trestu Věznice Bělušice

Ředitel věznice Bělušice

Věc: Žádost o přemístění do věznice Příbram

Vážený pane řediteli,

Obracím se na Vás s žádostí o přemístění do Věznice Příbram. Hlavním důvodem pro přemístění, je menší vzdálenost pro osoby blízké. Všechny osoby mně blízké pobývají v okolí věznici Příbram a budou tak mít v případě kladného vyřízení možnost mě navštěvovat. Věřím tomu, že sociální zázemí a zachování a posilování rodinných vztahů je velmi důležité pro dosažení účelu trestu odnětí svobody. Přemístění blíže rodině je tak v souladu s účelem trestu.

Děkuji za laskavé zvážení

V Bělušicích dne 11. 11. 2013

Tomáš Novák

22 komentáře v “Přemístění do jiné věznice

  andrea

  (17.6.2017 - 16:51)

  prosím o pomoc potřebovala bych poradit jak napsat žadost do jiné věznice ohledně prace,zdravotní prukaz odsouzeny už má vyřizeny a veškere lekařske prohlídky take jen bych potřebovala pomoc jak napst tuto zadost dekuji

   Obase

   (17.6.2017 - 17:22)

   Dobrý den
   A o co chcete žádat?

  Lenka

  (20.6.2017 - 19:08)

  Dobrý den, potřebuji se zeptat, přítele ve čtvrtek budou převážet z vazební věznice v Českých Budějovicích do věznice Kynšperk nad Ohří. Budu posílat žádost řediteli věznice a na Generální ředitelství VS ČR o přemístění zpátky do Českých Budějovic. Můj dotaz tedy zní, komu přesně to mám poslat na to Generální ředitelství? Jestli přímo řediteli nebo na odbor výkonu vazby a trestu? Nebo kam? Děkuji za odpověď.

   Obase

   (20.6.2017 - 21:41)

   Obojí je možné.

    Lenka

    (21.6.2017 - 10:53)

    Děkuji za odpověď. Myslíte že je velká nebo malá šance na přemístění? 🙁

     Obase

     (21.6.2017 - 10:56)

     Spíše malá, ale za zkoušku to stojí.

  Dana Dubjelová

  (23.6.2017 - 10:00)

  Dobrý den,můj syn si odpykává VTOS v Příbrami.O přemístění do věznice v Praze Ruzyni a Pankráci jsem jako jeho matka psala několikrát,vždy se zápornou odpovědí.Dokonce s dodatkem,že není jeho přemístění do Prahy doporučené a není indikováno,čemuž moc nerozumím.Jak někomu Praha může být indikována a někomu ne….Navíc je nemocný,má Crohnovu nemoc a během pobytu právě v Příbrami se mu jeho, až do té doby,kdy byl převezen z Ostrova do Příbrami,zhoršil natolik,že jej čeká zkrácení tenkého střeva.Je tedy pracovně nezařaditelný a lék,který tuto chorobu stabilizuje, mu v této věznici nedávají(Pentasa), cpou ho kortikoidy a prášky proti bolestem. Díky kortikoidům můj syn nabral cca 20 kg.Ve skutečnosti je plný vody….Např.při 16 stolicích za den,jej lékař odbyl slovy,běžte si lehnout.Jsme z Prahy,má partnerku a dvě děti,prarodiče,kteří jsou staří a nemocní. Synova babička je onkologickým pacientem po ablaci prsu,jeho děda je po dvou mozkových příhodách.Pro své potíže a pokročilý věk svého prvorozeného vnuka nemohou vídat,jak by si přáli.Já jsem samoživitelka.Je snad Praha jen pro určitou sortu lidí?!Předem děkuji za odpověď a snad i radu,jak dál…

  Pavla

  (2.7.2017 - 1:23)

  Dobrý den,
  ráda bych se zeptala, zda je vhodné, aby žádost o přemístění podali odsouzený a jeho rodina společně nebo zda to není zvykem a zda to může k něčemu být. Zjišťuji nejlepší postup pro nezl. kamarádku, která má ve VTOS otce a chtěli by žádat, aby ho přeložili do Prahy (nevím však odkud). Je Praha tak přeplněná, že šance se tam dostat je extrémně malá z kapacitních důvodů? A pokud by místo bylo, co může být důvodem k zamítnutí žádosti? Je také vhodné text žádosti nechat napsat rodinu a odsouzeného vlastními slovy nebo je lepší použít vzor bez další osobní omáčky? Děkuji moc za případné odpovědi.

   Obase

   (2.7.2017 - 14:34)

   Dobrý den
   Podáním žádosti dohromady nic nepokazíte. Problém Prahy je v počtu žádostí. Důvody k zamítnutí můžou být jakékoliv, nejčastěji profilace, přeplněnost, nebo bezpečnostní důvody. Myslím, že osobnejší žádost není na škodu.

  ME

  (3.7.2017 - 22:21)

  Dobry večer chtela bych zeptat chci manzele premistneni do pribramu ale nevim kam mam napsat radost do pribramu nebo do kynsperku kde vykonava trest nebo generalni riditelovi prosim o radu predem dekuji

   Obase

   (3.7.2017 - 22:28)

   Buď na generální ředitelství, nebo do Příbrami. Obojí je možné.

  ME

  (4.7.2017 - 0:12)

  Moc vam dekuji za radu

  Denisa

  (4.7.2017 - 19:53)

  Dobrý večer, Pritel je v base v Příbrami, po týdnu ho dali na trestnak bez udání důvodu, je nekuřák má zdrav. Komplikace a přesto se snim nikdo nebaví. Mam sepsat žádost o přemístění do jiného oddílu, Prosím co by v ni melo byt, také chci zažádat o přeložení do Ostravy nebo karviné, mohu napsat obě věznice najednou?Máme spolu 2deti. Děkuji Denisa

   Obase

   (4.7.2017 - 21:18)

   Můžete udělat obojí.

  Nina

  (13.7.2017 - 15:54)

  Dobrý den, chtěla bych se zeptat, po jaké době je výhodné opakovat zamítnutou žádost o přemístění tak, aby to směřovalo k dosažení cíle? Dokážu si představit, že přílišná aktivita v tomto směru by mohla být „otravná“ a tím pádem kontraproduktivní…mýlím se? Díky, Nina

   Obase

   (13.7.2017 - 15:58)

   Dobrý den,
   V tomto případě bych spíše otravoval. Interní pravidlo říká, co 2 měsíce.

  Anežka Zrůstová

  (2.8.2017 - 2:40)

  Dobrý den,můj bratr byl z vazební věznice z Teplic přemístěn do Kynšperku dle recenzí z internetu je to nejhorší věznice v Čechách? Má nevylečitelnou,neoperativní rakovinu plic a potřebuje velmi často lékařskou péči.Dochází pravidelně do onkologického stacionáře v Ústí nad Labem atd.Prosim sdělte mi které vězení je na odsouzené s tímto onemocněním přizpůsobeno a podle jakého klíče jsou odsouzení rozdělováni do vězení,když se nebere v potaz jejich zdravotní stav .Děkuji za odpověď a radu.

   Obase

   (2.8.2017 - 19:07)

   Dobrý den,
   Praha Pankrác, případně Brno, možná ještě Pardubice, ale to nedoporučuji. Každopádně bych v takovém případě žádal přerušení trestu, případně milost.

  Anežka

  (3.8.2017 - 1:01)

  Dobrý den, moc děkuji za odpověď žádost o odložení nástupu podal bratr před nástupem do výkonu trestu u soudu v Teplicích.Prosím jak postupovat v žádosti o přeložení do Prahy či Brna (jedná se o Pankrác)?Adresovat žádost o přeložení stávající věznici v Kynšperku a také na Generální ředitelství do Prahy,nebo ještě jinam?Má žádosti bratr poslat sám,nebo do dopisu přiložit i mou prosbu,kterou mu chci poslat do vězení jen nevím zda se to smí, nechtěla bych nikoho naštvat.Jinak bych je poslala sama přímo. Ještě jednou moc děkuji A.

   Obase

   (3.8.2017 - 6:33)

   Vše se píše v článku nahoře.

  denisa

  (8.8.2017 - 17:25)

  Dobry den prosim bratr je ve vykonu trestu v Pardubicich jezdim za nim kazdy mesic,ale nyni mam zdravt problemy chtela bych napsat o premisteni do Moravskoslezkeho kraje prosim muzete mi poradit jak to mam napsat nikdy jsem to nedelala bratr tam je poprve dekuji moc za odpoved

   Obase

   (8.8.2017 - 20:20)

   Dobrý den, nejlépe vlastními slovy.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *