Přemístění do jiné věznice

Za odsouzeného

Přemístění do jiné věznice

Oficiální cesta je taková, že sepíšete žádost o tuto předáte vychovateli, který Vás má na sarosti. Toto vyplývá z vnitřního řádu. Určitě tímto postupem nikoho nenaštvete. Nicméně já doporučuji stejnou žádost ještě poslat na generální ředitelství V.S.. A v ideálním případě mít toto předjednané se speciálními pedagogy. O samotné žádosti sice rozhodují ředitelé věznic, nicméně tito se řídí doporučeními dalších zaměstnanců.

Adresa generálního ředitelství

Generální ředitelství Vězeňské služby ČR
P. O. Box 3
140 67 Praha 4

Vzor žádosti ke stažení Vzor-zadost-o-premisteni-veznice-a-reditel-1

Vzor žádosti o přemístění do jiné věznice

Pro přemístění může být mnoho důvodů. Ten nejužívanější je právě tento. I proto, že vězeňská služba dle zákona o VT musí brát při umisťování vězňů ohled na vzdálenost osob blízkých:

Tomáš Novák

Narozen 11. 11. 1991 v Příbrami

Ve výkonu trestu Věznice Bělušice

Ředitel věznice Bělušice

Věc: Žádost o přemístění do věznice Příbram

Vážený pane řediteli,

Obracím se na Vás s žádostí o přemístění do Věznice Příbram. Hlavním důvodem pro přemístění, je menší vzdálenost pro osoby blízké. Všechny osoby mně blízké pobývají v okolí věznici Příbram a budou tak mít v případě kladného vyřízení možnost mě navštěvovat. Věřím tomu, že sociální zázemí a zachování a posilování rodinných vztahů je velmi důležité pro dosažení účelu trestu odnětí svobody. Přemístění blíže rodině je tak v souladu s účelem trestu.

Děkuji za laskavé zvážení

V Bělušicích dne 11. 11. 2013

Tomáš Novák

207 komentáře v “Přemístění do jiné věznice

  Danka

  (27.4.2019 - 14:38)

  Dobrý den,
  mam dotaz, jsem matka odsouzeneho, , bohužel jsem jiz mesic onkologicky pacient a chodim na cykly chemoterapie. Vzhledem k tomu ze syn je 250km daleko, nemohu se vubec z synem podivat.Mame narok na premisteni do veznice do Prahy kde bydlim a kde bych eventuelne na hodinu mesicne s rouskou mela moznost absolvovat? Nehlede na to ze v miste kde je synovi nedostatecne zabezpecuji lekarskou peci a celkova komunikace a postoj vychovatele je velmi nedobra, rekla bych spis laxni ,, je zde sikana , obíráni o základni lidske potřeby jako snidane a i penize , ktere mu obcas poslu mu berou,,, vyhrozuji ze ho podřezou ze mu nasypou drogy do jidla a podobnee,, Vychovatel je velmi neochotny se mnou o tomto komunikovat a jednoduse, sedi radeji na zadku a ma klid a jisty vydelek.Dekuji za odpoved,, jakou mame sanci??

   Adela

   (4.11.2019 - 18:45)

   Kde je Váš syn teď? My naopak potřebujeme pryč z prahy

    Eva

    (14.11.2019 - 17:04)

    Dobrý den mohu se zeptat kde máte přítele my jsme ve Vinaricich což není tak daleko z Prahy děkuji

   Adéla

   (4.1.2020 - 13:06)

   Dobrý den
   Nabízím výměnu za Vinařice

  Terka

  (17.8.2019 - 12:36)

  Dobrý den, jak mohu postupovat v případě, že mám přerušeny trest z důvodu těhotenství, nyní jsem porodila a nástup trestu zpět mám za rok. Chtěla bych být ve vězení i se synem. Koho a jak o to mohu požádat a za jakých podmínek??

   Obase

   (19.8.2019 - 8:41)

   Dobrý den,
   v první řadě je třeba se obrátit na OSPOD v místě bydliště a následně věznici Světlá nad Sázavou.
   O.

  martina

  (28.10.2019 - 19:26)

  dobrý den chtěla jsem se zeptat jak sepsat žádost aby mého přítele nepřevážely a on mohl zůstat blíže domovu?! Hlavní příčinou této žádosti je zdravotní stav babičky, která je jeho jedinou rodinou a kvůli zdravotnímu stavu se za ním skoro nedostane.Já jako jeho přítelkyně za ním jezdím každý druhý týden a mohu tak vše babičce tlumočit ale když bude převezen někde dál i mě to dojíždění bude dělat velké potíže a to nejen finančně děkuji za vaši odpověd Tyny

   Obase

   (30.10.2019 - 11:03)

   Dobrý den,
   odpověď máte výše.
   O.

  Adéla

  (4.11.2019 - 18:43)

  Dobrý den
  Nejspíš je to.hloupé ale chtěla bych se zeptat zda.by někdo kdo je v Břeclavi nebo Kuřimi nechtěl do kladna( Vinarice) potřebuju dostat přítele blíž k nám jsme z obce Javornik a Vinarice jsou.pro nas 350km, nejjednodušší cesta je přesun za přesun moc.Děkuji a hezký večer

  Karolina

  (5.12.2019 - 20:41)

  Dobrý večer, kdo by se potřeboval vyměnit do Příbrami, prosim ozvěte se, odkudkoli z Olomoucka, z Ostravska. Děkuji K

  Marcela

  (19.12.2019 - 13:35)

  Dobrý den,potřebovala bych manžela přemístit z Rapotic do Karviné,Ostravy nebo Opavy,je od bydliště daleko,je tu někdo kdo by si to s ním vyměnil?

  Elly

  (6.1.2020 - 12:37)

  Dobrý den, nechtěl by někdo do Kynšperku nad Ohří? My bychom nutně potřebovali Prahu nebo blízko Prahy.
  Díky moc.

   Adéla

   (11.1.2020 - 16:05)

   Dobrý den Elly můžeme udělat výměnu my Vinarice

    Martina

    (14.1.2020 - 1:16)

    Zdravím, my potřebujeme dostat přítele z Příbrami. Nejlépe Znojmo, Rapotice nebo Břeclav.

  Petra

  (18.1.2020 - 18:07)

  Dobrý podvečer,
  omlouvám se, ale nemohu nikde najít informaci k žádosti o NEPŘEMÍSTĚNÍ. Partner je v nástupním oddíle ve VV Pankrác (nástupní věznice přidělená soudem). Partner má zdravotní problémy a naplánovaná speciální vyšetření v civilním zdravotním zařízení, kde bude nutná i krátkodobá hospitalizace (žádanky obdržel ještě před nástupem a věz. nemocnice Pankrác tato vyšetření bohužel zajistit nemůže). Nyní řešíme s civilní nemocnicí termíny. Prosím o radu, jak postupovat, aby nebyl přemístěn, ale naopak zůstal v Praze z důvodu nutnosti dovyšetření (vyšetření mají proběhnout ve fakultní nemocnici také v Praze). Mohu pro to učinit něco i já, jako jeho družka? Velice děkuji za radu. P.

   Obase

   (20.1.2020 - 7:00)

   Dobrý den,
   obvykle to probíhá tak, že z nástupního oddělení v Praze Pankráci je odsouzený přemístěn právě až po vykonání všech vyšetření. Samozřejmě můžete požádat ředitele věznice,. případně generální ředitelství o přímé umístění v VV Pankrác. V zásadě ale bude rozhodovat vězeňský lékař, zda jsou vyšetření nutná a nelze je vykonat jinde.
   O.

  Petra

  (22.1.2020 - 5:49)

  Dobré ráno,
  velice Vám děkuji za odpovvěď.

  Ondřej

  (26.1.2020 - 17:34)

  Zdraví ,
  Nepotřebuje někdo na Pankrác do nízkého stupně. Potřebuji Bratra přemístit nejlépe Rapotice. Ale nevadí ani Příbram.
  Díky

  Lucie

  (1.2.2020 - 13:05)

  Dobrý den, pritel je ve vykonu trestu v Borech( tyden) cekame kazdym dnem narozeni dcerky a on je od nas 170 km. Je v oddeleni s vysokym stupnem zabezpečení ( nechapu proc, nebezpečný neni)
  Jak mam prosím postupovat v pridane aby byl nějak blíž k nam 🙁

   Obase

   (4.2.2020 - 7:16)

   Dobrý den,
   postup je popsán výše, bohužel nic lepšího se dělat nedá. Je třeba žádat a mít určitou dávku štěstí a trpělivosti.
   O.

  Vlasta Valůchová

  (14.2.2020 - 23:46)

  Prosím o následující odpověď : Zeť je 2 týdny ve výkonu trestu a byla mu uložena ústavní sexuální léčba. Byl přeložen do Oráčova. Je na Moravě v blízkosti Brna – Olomouce věznice, kde by mohl současně s výkonem trestu tuto léčbu provádět ? A mimo přemístění kvůli vzdálenosti – má dvě děti, žiji s dcerou, bez jejíž pomoci se neobejdu /jsem vážně nemocná/ je i tato léčba důvodem pro přemístění ? Moc děkuji za odpověď.

   Obase

   (17.2.2020 - 6:10)

   Dobrý den,
   ano, tato léčba probíhá též v Heřmanicích a Kuřimi.
   O.

  Marcela

  (2.3.2020 - 21:30)

  Dobrý den, někdo z Břeclavi,kdo by chtěl do Ostravy?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.