Věznice Světlá nad Sázavou

Adresa věznice Světlá nad Sázavou:

Vězeňská služba ČR
Věznice Světlá nad Sázavou
Rozkoš 990
582 91 Světlá nad Sázavou

Č.Ú. pro zasílání peněz – variabilní symbol – rodné číslo

6015-2231881/0710

Najít spoj do věznice

Přidat vlastní hodnocení zde

 známka od Obase

tel: 569 471 511,569 471 512

Web věznice Světlá nad Sázavou:

http://www.vscr.cz/

 Vaše hodnocení  2,6 (48 hodnotitelů r. 2019)

Adresa místně příslušného soudu (pro podání PP, či přeřazení):

Okresní soud v Havlíčkově Brodě

Husova 2895, 58001 Havlíčkův Brod, 580 01

Finanční prostředky pro odsouzené zasílejte na účet Věznice Světlá nad Sázavou:

Číslo účtu: 6015-2231881/0710 Variabilní symbol:  rodné číslo odsouzené Konstantní symbol: 0138

Základní údaje:

Typy výkonu trestů:

ostraha (ženy) 

Kapacita: ?

Informace pro muklíky: vaše známky k 1.2.2020

Úspěšnost podmíněného propuštění v roce 2019 – 42,6 % (bezproblémové prvotrestané téměř 100%)

Chování zaměstnanců – Nic moc

Strava -špatná

Návštěvy- dobré

Šance na vycházky přerušení trestu – průměr

Práce – horší průměr

Míra násilí – vysoká

Drogy – průměrné

Režim – velmi přísný

Zasílání hygienických balíčků – ano

Přepážka na návštěvě – ne

Intimky – ano (pouze jako NBZSK)

Prosím o vaše zkušenosti.

Informace od Vás:

K vašemu dotazníku…strava,pracovala jsem i v kuchyni, vstupní suroviny jsou ve velmi dobře kvalitě ovšem to co z toho většinou vyjde je des.urovinyAz na vyjimky ..stehno kure,neni zadne maso v celku,vše nejlépe do jakési drzé.Likvifuji se zuby,téměř je nepoužívejte,pracují tam i lidi s prelecenou žloutenkou.
Občerstvení návštěva. Ano, ale jen sladkosti,a slané po  1ks,nápoje bez omezení,drogerie podle stupně zabezpečení 300.- 500.-
,Intimky ve smyslu jak můžou mít muži ,ani náhodou,NBZSK ano..3 rodiny bez dohledu.
Vycházky příklad muž, žena stejný trest 5 let,podvod.prvotresty,vzorně chování, muž.. Brno..po roce..návštěvy již víkendové,žena po 16 měsících vycházka s vychovatelem.Nefunguji absolutně pochvaly,je možné jen jednou za tři měsíce,ale i kdyz se jede na 150% často to nestačí,záleží jen na vychovatelich,jen pochvaly jde měnit za vycházky,já pri mém  trestu 3 roky,vzorné chování a pochvalach za každé hodnotící období plus dvě navíc jsem se dostala s rodinou až po16 měsícich.A to bylo vse do propusteni..
Práce ano..ale jsou to galeje.
Drogy,pervitin..za 20 měsíců asi 5 odchycenych pripadu,vícero jidi na patře,pak radna pakárna ze strany dozoru pro všechny.Jinak sjety ženský byly často,hodně prášky.
Násilí,bylo .Resily se věci co byly vidět,to je asi jasné,ale potrestány byly i ty co byly napadeny. Mlatili i policajti,to samozrejme nebylo verejne,ale uklizely se mistnosti od krve.Toho jsem nebyla přímým svědkem.
Přísnost.. jak kdo.Videla jsem,že čím větší zmetek ..tim to mela lepsi,byla ,,oceněna,,jenom za to ,že dělala menší bordel ..a těm slušným stačilo vytáhly tričko a měly kazenak…dost často jsem to viděla.
Hygiena,až na nekurackem patře  ..36 zen z cca 850,katastrofa..sprchy,zachody,kulturuk a.. pokoje jakžtakž,ale hnus smrad kouří se všude.Posledni měsíce to trochu víc trestaji.
 Zdravotnictvi!!!! To je katastrofa,stolety  ožralý doktoři,když nemáte nic viditelného,horečku jste zdraví!Dostat se k lékaři trvá týdny,akutní problémy odezní samy,v lepším případě  ,v horším kolabujete,na bolestivé ošetření zubů pokud nemáte hlavu jak meloun ,čekáte i několik týdnů,a i s oteklou  hlavou si to musíte vyrvat.Takze zase slušný mají smůlu.
Kontakty s rodinou,přáteli.Jen rodina!přítel..musíte vše dokladat spol.bydl.najemni smlouvu jinak máte smůlu a když dobře dostane se k vám nejdříve po půl roce,neschválí ani telefon,nejdříve za 3 měsíce a zase záleží jak jste sedla vychovateli.
Vůbec nefungují přestupy mezi stupni ostraha,dozor,dohled,vše je hodně zpomaleně. S.
Celou dobu 20 měsíců z tříletého trestu ostraha.Trochu klidu je na výstupních odděleních.jsou na pokojích po 3 ,místo 8.Patro 21 lidi ,místo 60.

Kantyna.. drahý a moc..naprosto nedostatečný sortiment..příklad banány celý rok 45- 50..korun..ovoce ,zelenina,hnusný.. Des.
Sem tam pár dobrých vychovatelu a neco malo pracovníků co se vám snaží pomoc,ale spíš vyjimky.Uklízela jsem kanceláře,měla jsem dobre  informace.
Jedno velké plus S.ma pouští na PP.prvotresty bezproblémové téměř 100%,Pokud mají nachystané vše co soudkyně/Panska/vyžaduje.Pousti i vicetresty..nepochopila jsem klic.
Ale pár měsíců tam měla novou soudkyně k ruce/Už skoncila/ a ta nepoustela.. Skoro  vubec. PP bylo to proč jsem se nesnažila o zmenu veznice  a snazila se byt neviditelna.Nejhorší  je to zdravotnictvi,pro me i koureni jsem nekurak,a kontakt s blizkymi.Je tam spousta lidi,kterym rodiny nefunguji a ty mají  dlouhy mesice smůlu,nez jim schválí kamaráda,kamarádku,někoho koho zajímají. Zvláštní je ,že inzeratniky schvalují???  S.

Věznice Světlá nad Sázavou

(čerpáno z vscr.cz)

Charakteristika V kontextu aktuální zákonné úpravy je Věznice Světlá nad Sázavou zařazena do kategorie věznic s ostrahou. Svůj trest zde vykonávají ženy odsouzené k výkonu trestu odnětí svobody především v kategoriích ostraha, dozor a mladiství, rovněž zvýšená ostraha a dohled. Kromě toho věznice zajišťuje výkon trestu odnětí svobody specifickým skupinám odsouzených, které vyžadují zvláštní přístup. Proto byla ve věznici zřízena tato specializovaná oddělení: pro výkon trestu matek nezletilých dětí ve věznici s dohledem, dozorem, ostrahou, pro výkon trestu trvale pracovně nezařaditelných odsouzených žen ve věznici s dohledem, dozorem, ostrahou a zvýšenou ostrahou, pro výkon trestu odsouzených mladistvých žen. Od 1. 7. 2004 bylo zřízeno zvláštní oddělení pro výkon vazby na matkách s dětmi do jednoho roku věku dítěte.

Stručná historie Věznice se nachází v malebném kraji Českomoravské vysočiny v severozápadní části města sklářů Světlé nad Sázavou. Areál byl dokončen v roce 1987 a do roku 1999 sloužil jako škola v přírodě Školského úřadu Teplice. Z důvodu nedostatečné ubytovací kapacity ve věznicích byl počátkem roku 2000 celý komplex budov převeden do užívání Vězeňské službě ČR. Záměrem zde bylo vybudovat moderní vězeňské zařízení pro odsouzené ženy. Ještě v roce 2000 prošlo několik budov částečnou rekonstrukcí a 6. 11. 2000 zde byly ubytovány první ženy vykonávající trest v kategorii dozor. Postupně sem byly umísťovány i ženy z kategorie ostraha. Díky celkové renovaci budov a přistavění půdních nástaveb byla navýšena ubytovací kapacita na cca 760 míst. Věznice navíc získala tolik potřebné prostory pro zaměstnávání, vzdělávání a výchovnou práci s odsouzenými a v letošním roce prostory pro bohoslužby. Věznice Světlá nad Sázavou jako jediná v České republice zajišťuje od roku 2002 výkon trestu matek s dětmi do tří let.

Charakteristika současné práce věznice a perspektivy, zajímavosti o programech zacházení Koncepce práce s odsouzenými prochází vývojem a zohledňuje specifické charakteristiky a odlišnosti odsouzených žen. Důležité místo v programu zacházení mají aktivity, kdy mohou odsouzené ženy uplatnit své přirozené schopnosti a dovednosti. Jde například o hudební kroužek a sportovní aktivity, dále o ruční práce či zahradnictví. Věznice také pořádá veřejná vystoupení včetně výjezdů mimo věznici. Praktické uplatnění výrobků v podobě oblečků a hraček pro děti z dětských domovů dodávají těmto aktivitám na opravdovosti a odsouzeným poskytují cennou pozitivní zpětnou vazbu. Z dalších aktivit je to například keramický kroužek, výuka cizích jazyků a práce s počítačem. V rámci speciálně výchovných aktivit, kterým se věnují psychologové, speciální pedagogové, sociální pracovnice a vychovatel-terapeut, probíhá skupinová práce s osobami drogově závislými, s recidivistkami, odsouzenými majícími problémy s komunikací i s agresivními sklony. Příprava odsouzených žen na výstup z VTOS je soustředěna do výstupních oddělení. Smyslem je příprava na občanský život, tedy osvojení si sebeobslužných činností, doplnění často nedostatečného vhledu do sociálně-právních skutečností a rozvoj širšího společenského rozhledu. Vzdělávání odsouzených Školské vzdělávací středisko (ŠVS) Věznice Světlá nad Sázavou bylo zřízeno ministerstvem spravedlnosti 1. 1. 2003. Svou činnost zahájilo však již ve školním roce 2001/2002. ŠVS nabízí odsouzeným ženám vzdělávání jak ve všeobecně vzdělávacích, tak praktických kurzech. Na této činnosti participují místní a blízké školy i odborníci z praxe. Podle vybavenosti a možností věznice již zajišťuje ŠVS také profesní přípravu vybraných učebních oborů pro odsouzené, ukončenou závěrečnou zkouškou. Věznice zajišťuje ve spolupráci se Střední školou obchodu a služeb Jihlava výuku odsouzených v učebním oboru kuchař, číšník. Po tříletém denním studiu a po úspěšném složení závěrečné zkoušky obdrží odsouzené výuční list, na kterém nebude uvedeno, že byl získán ve vězení Zaměstnávání odsouzených Věznice Světlá nad Sázavou zaměstnává odsouzené ve vnitřní režii na pracovištích kuchyň, úklid, údržba, intendantní sklad a také u dvou soukromých subjektů, které mají svá pracoviště vně věznice. Zaměstnanost odsouzených žen se odvíjí od množství zakázek těchto soukromých firem /viz statistiky zaměstnanosti/.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.