Věznice Světlá nad Sázavou

Adresa věznice Světlá nad Sázavou:

Vězeňská služba ČR
Věznice Světlá nad Sázavou
Rozkoš 990
582 91 Světlá nad Sázavou

Č.Ú. pro zasílání peněz – variabilní symbol – rodné číslo

6015-2231881/0710

tel: 569 471 511,569 471 512

Web věznice Světlá nad Sázavou:

http://www.vscr.cz/veznice-svetla-nad-sazavou-93/

  Vaše hodnocení  2,6 (6 hodnotitelů)

 hodnocení Obase

přidat vlastní hodnocení

Adresa místně příslušného soudu (pro podání PP, či přeřazení):

Okresní soud v Havlíčkově Brodě

Husova 2895, 58001 Havlíčkův Brod, 580 01

Finanční prostředky pro odsouzené zasílejte na účet Věznice Světlá nad Sázavou:

Číslo účtu: 6015-2231881/0710 Variabilní symbol:  rodné číslo odsouzené Konstantní symbol: 0138

Základní údaje:

Typy výkonu trestů:

ostraha, (A,B,C), zvýšená ostraha(2 odsouzené), mladistvé – ženy 

Kapacita: 750

Informace pro muklíky: vaše známky, jako ve škole k 20.10.2020

Celkové hodnocení Chování zaměstnanců Kvalita stravy Přívětivost návštěv Přerušení trestu Možnosti práce Míra násilí Množství drog Přísnost režimu Hygienický balík Přepážka návštěvy Intimky NBSZK
Světlá nad Sázavou 2,6 3 3,2 1,9 2,5 2,6 3,2 2,4 3,4 ano ne ano

Úspěšnost podmíněného propuštění 51,5% (2020)

Shrnutí:

K této věznici máme zatím jen minimum ověřených aktuálních informací, proto budeme rádi za podněty. Každopádně pátráme po ověřených zdrojích.

Prosím o vaše zkušenosti.

Diskuze k věznicím

Věznice Světlá nad Sázavou

(čerpáno z vscr.cz)

Charakteristika V kontextu aktuální zákonné úpravy je Věznice Světlá nad Sázavou zařazena do kategorie věznic s ostrahou. Svůj trest zde vykonávají ženy odsouzené k výkonu trestu odnětí svobody především v kategoriích ostraha, dozor a mladiství, rovněž zvýšená ostraha a dohled. Kromě toho věznice zajišťuje výkon trestu odnětí svobody specifickým skupinám odsouzených, které vyžadují zvláštní přístup. Proto byla ve věznici zřízena tato specializovaná oddělení: pro výkon trestu matek nezletilých dětí ve věznici s dohledem, dozorem, ostrahou, pro výkon trestu trvale pracovně nezařaditelných odsouzených žen ve věznici s dohledem, dozorem, ostrahou a zvýšenou ostrahou, pro výkon trestu odsouzených mladistvých žen. Od 1. 7. 2004 bylo zřízeno zvláštní oddělení pro výkon vazby na matkách s dětmi do jednoho roku věku dítěte.

Stručná historie Věznice se nachází v malebném kraji Českomoravské vysočiny v severozápadní části města sklářů Světlé nad Sázavou. Areál byl dokončen v roce 1987 a do roku 1999 sloužil jako škola v přírodě Školského úřadu Teplice. Z důvodu nedostatečné ubytovací kapacity ve věznicích byl počátkem roku 2000 celý komplex budov převeden do užívání Vězeňské službě ČR. Záměrem zde bylo vybudovat moderní vězeňské zařízení pro odsouzené ženy. Ještě v roce 2000 prošlo několik budov částečnou rekonstrukcí a 6. 11. 2000 zde byly ubytovány první ženy vykonávající trest v kategorii dozor. Postupně sem byly umísťovány i ženy z kategorie ostraha. Díky celkové renovaci budov a přistavění půdních nástaveb byla navýšena ubytovací kapacita na cca 760 míst. Věznice navíc získala tolik potřebné prostory pro zaměstnávání, vzdělávání a výchovnou práci s odsouzenými a v letošním roce prostory pro bohoslužby. Věznice Světlá nad Sázavou jako jediná v České republice zajišťuje od roku 2002 výkon trestu matek s dětmi do tří let.

Charakteristika současné práce věznice a perspektivy, zajímavosti o programech zacházení Koncepce práce s odsouzenými prochází vývojem a zohledňuje specifické charakteristiky a odlišnosti odsouzených žen. Důležité místo v programu zacházení mají aktivity, kdy mohou odsouzené ženy uplatnit své přirozené schopnosti a dovednosti. Jde například o hudební kroužek a sportovní aktivity, dále o ruční práce či zahradnictví. Věznice také pořádá veřejná vystoupení včetně výjezdů mimo věznici. Praktické uplatnění výrobků v podobě oblečků a hraček pro děti z dětských domovů dodávají těmto aktivitám na opravdovosti a odsouzeným poskytují cennou pozitivní zpětnou vazbu. Z dalších aktivit je to například keramický kroužek, výuka cizích jazyků a práce s počítačem. V rámci speciálně výchovných aktivit, kterým se věnují psychologové, speciální pedagogové, sociální pracovnice a vychovatel-terapeut, probíhá skupinová práce s osobami drogově závislými, s recidivistkami, odsouzenými majícími problémy s komunikací i s agresivními sklony. Příprava odsouzených žen na výstup z VTOS je soustředěna do výstupních oddělení. Smyslem je příprava na občanský život, tedy osvojení si sebeobslužných činností, doplnění často nedostatečného vhledu do sociálně-právních skutečností a rozvoj širšího společenského rozhledu. Vzdělávání odsouzených Školské vzdělávací středisko (ŠVS) Věznice Světlá nad Sázavou bylo zřízeno ministerstvem spravedlnosti 1. 1. 2003. Svou činnost zahájilo však již ve školním roce 2001/2002. ŠVS nabízí odsouzeným ženám vzdělávání jak ve všeobecně vzdělávacích, tak praktických kurzech. Na této činnosti participují místní a blízké školy i odborníci z praxe. Podle vybavenosti a možností věznice již zajišťuje ŠVS také profesní přípravu vybraných učebních oborů pro odsouzené, ukončenou závěrečnou zkouškou. Věznice zajišťuje ve spolupráci se Střední školou obchodu a služeb Jihlava výuku odsouzených v učebním oboru kuchař, číšník. Po tříletém denním studiu a po úspěšném složení závěrečné zkoušky obdrží odsouzené výuční list, na kterém nebude uvedeno, že byl získán ve vězení Zaměstnávání odsouzených Věznice Světlá nad Sázavou zaměstnává odsouzené ve vnitřní režii na pracovištích kuchyň, úklid, údržba, intendantní sklad a také u dvou soukromých subjektů, které mají svá pracoviště vně věznice. Zaměstnanost odsouzených žen se odvíjí od množství zakázek těchto soukromých firem /viz statistiky zaměstnanosti/.

140 komentáře v “Věznice Světlá nad Sázavou

 • Anežka

  (14.10.2022 - 9:07)

  Dobrý den, včera převezli moji maminku do Světlé a já nevím, co čekat. Je prvotrestaná, nic závažného neprovedla, pouze dlužila menší částku na výživném. Dostala 4 měsíce. 3 týdny byla v Č.Budějovicích a tam vše v pořádku, byli moc hodní. Ale téhle věznice se bojíme, obzvlášť maminka. Nečetla jsem na ni nic dobrého. Maminka na tom není zdravotně moc dobře, má velké psychické problémy, fyzicky to taky není žádná sláva. Mohou si tam říct o přidělení psychologa? Musí své léky brát každý den na čas.
  Chci se zeptat, jak to tam funguje s poštou? Dostane se to k ní hned? Snad nebude čekat 14 dní.. A telefonování mají pouze v určité dny? Jsou možné návštěvy více dní v měsíci?
  Mockrát vám děkuji za odpovědi.

  • obase.cz

   (17.10.2022 - 16:25)

   Dobrý den. Myslím si, že se maminka nemá čeho bát. Psycholog ve věznici je, léky dostane, poštu může psát a přijímat každý den. Telefonovat může též každý den. Návštěvy jsou možné 1,5 hodiny dvakrát do měsíce. O.

 • Zdeněk Král

  (21.10.2022 - 16:08)

  Dobrý den. Chtěl bych se zeptat jak je to s možností telefonování nebo návštěvy když nejsem přímý příbuzný, ale jen přítel. Mám zprávy že toto odsouzeným není povolováno. Pokud tomu tak je chtěl bych znát důvod. Děkuji za odpověď.

  • obase.cz

   (21.10.2022 - 16:22)

   Dobrý den. Velmi záleží na konkrétní věznici. Každá si zákon vykládá jinak. O.

   • Bara

    (25.3.2023 - 15:14)

    Dobrý den
    Mohu Vám napsat,ze ve veznici Světlá nad Sázavou co se týče telefonování to probíhá takto.Ppkur jste příbuzný,manžel….může odsouzena telefonovat téměř hned.Pokud jste přítel a nemáte společnou nájemní smlouvu,nebo potvrzení s úřadu,že jste,byly společně posizovane osoby tak musíte cca 3 měsíce s odsouzenou udržovat pravidelný písemný kontakt.Po 3 měsících odsouzena doloží korespondenci a da žádost o povoleni volání a záleží na x zaměstnancích zda ji to doporučí a ředitelka věznice schvali

 • Lenka

  (3.11.2022 - 10:36)

  Maminka,asi bude převezena k vám,za závažných 10 bodů,zdravotních bude vaše veznice sschopna ji zajistit,tyto léčby.operace páteře pourazove,rozklad kosti,trombóza,nervové selhání,vředy,hubnutí krve,bere prášky stále navyšuje,srdce infarkty staršího data

  • obase.cz

   (7.11.2022 - 20:24)

   Dobrý den. Nebojte se, vaší mamince bude zajištěna potřebná zdravotní péče. O.

   • Leona

    (11.3.2023 - 20:32)

    Dobrý den , na tuto debatu jsem narazila náhodou a proto ta pozdní reakce, ale reagovat musím! Nechápu jak může někdo napsat, že bude poskytnuta dobrá zdravotní péče?!?! V této věznici jsem strávila tři roky a péče tam není žádná! Tedy pokud nepovažujete za péči „vyšetření“ od doktora který ordinuje s minimálně dvěma promilemi a to od rána, pokud vůbec nějaké léky předepíše, čekáte na ně třeba měsíc, vůbec dostat se do ordinace je problém, považují každého za simulanta! Je to jedním slovem katastrofa!!!

  • Martin Broža

   (21.12.2023 - 21:00)

   Dobrý den Moje manželka má strach že ji tam spoluvězni ublíží má mít strach oprávněně

   • obase.cz

    (26.12.2023 - 20:57)

    Dobrý den. Myslím, že se obávat nemusí. O.

 • patrik

  (4.12.2022 - 19:58)

  Dobrý večer mam dotaz jak to vypadá s propouštěním vězňů ve Světlé?Rika se neco ze by se melo v lednu propouštět kvuli přeplněni věznice dekuji za odpověď

  • obase.cz

   (4.12.2022 - 22:31)

   Dobrý den. Je mi líto, ale toto je nesmysl. O.

   • Ilona

    (4.4.2023 - 17:59)

    Dobrý den chci se zeptat ,pokud je fizicky napadena neteř ve vězení kam se obrátit? Poraďte prosím.

    • obase.cz

     (4.4.2023 - 19:57)

     Dobrý den na oddělení prevence a stížností věznice. O.

  • Eva Šmorancová

   (28.3.2023 - 12:38)

   S tou zdravotní péčí to je PRAVDA. Moc Vám tam nepomohou, bohužel. Řeknou Vám na všechno – KDYBYSTE NEPÁCHALA, TAK BYSTE TU NEMUSELA BÝT.

 • Dita

  (8.2.2023 - 14:10)

  Dobry den, je možné mít TV a varnou konvici ? Dekuji

  • obase.cz

   (9.2.2023 - 19:47)

   Dobrý den. Ve Světlé ne.

 • Dita

  (8.2.2023 - 14:11)

  Je možné mít TV a varnou konvici ve Světle nad Sázavou?
  Dekuji

 • Jana

  (21.3.2023 - 21:32)

  Dobrý den chci se zeptat kam se mám obrátit nebo na koho moje dcera je ve věznici Světlá nad Sázavou už tři měsíce se píše k doktorovi a stále nic několikrát do týdne odpadává píchá ji na srdci a na prsu si našla bulku každý den mi brečí do telefonu že na strach že půjde spát a něco se jí stane nemám ji jak pomoc a na vyšetření ani k doktorovi ji nevemou tak na koho se mám obratit

  • obase.cz

   (22.3.2023 - 15:39)

   Dobrý den. Nadřízeným lékaře je ředitel věznice. Obrátit se můžete na něj. O.

 • David

  (24.3.2023 - 6:00)

  Dobry den. Pojedu do Svetle poprve na navstevu. Jake jsou prosim moznosti a kapacita parkovani? S jakym predstihem je potreba dorazit?

  Dekuji za odpoved

  • obase.cz

   (24.3.2023 - 10:44)

   Dobrý den. Parkoviště je dostatečné, doražte nejlépe s 30 minutovým předstihem. O.

 • Věra Žatecká

  (5.4.2023 - 11:28)

  Dobrý den
  Chtěla bych vědět jestli je možné si zažadat věznici o zdravotním stavu a chování odsouzeném? Jestli je to možné tak kam a komu mám žádost odeslat.děkuji za odpověď

  • obase.cz

   (7.4.2023 - 19:28)

   Dobrý den. Toto možné není. O.

 • Věra

  (5.4.2023 - 11:30)

  Dobrý den
  Chtěla bych vědět jestli je možné si zažadat věznici o zdravotním stavu a chování odsouzeném? Jestli je to možné tak kam a komu mám žádost odeslat.děkuji za odpověď

 • Jaroslav Stuchlík

  (27.4.2023 - 11:05)

  Dobrý den, prosím o odpověď na otázku, zda je možné poslat balík o váze 6,80 kg. Je to dle seznamu odsouzené a jedná se o hygienu, kávu atp.
  Děkuji za odpověď

  • obase.cz

   (28.4.2023 - 19:20)

   Dobrý den. Nikoli. O.

 • karel

  (28.6.2023 - 19:38)

  prosím mám dotaz jak dlouho trvá schválení telefonního čísla pokud nejsem rodina ale jen přítel.Dík za odpověd

  • obase.cz

   (30.6.2023 - 13:46)

   2-4 týdny. O.

 • Roman

  (20.8.2023 - 19:52)

  dobry den pan kubatova prosim o povoleni naštěvi lenky dinove na r23 .12 .1960 O POVOLENI NETEŘE KRYSTYNY DINOVI NAR 10.10.2002 BITEM PALACKEHO 12 JIHLAVA děkuji za kladne viřizeni a dana lencova na naštevu nepřijede sestra lenky jako 4 osoba muže bit nahlašena na vratnici dne 2.9 v 8h děkuji bratr lenky roman dina přeji heski zbytek dne

  • obase.cz

   (23.8.2023 - 23:34)

   Dobrý den. Je třeba napsat zprávu přímo do věznice. Zde je poradna. O.

 • Vladimír Řada

  (25.10.2023 - 11:21)

  Dobrý den,moje přítelkyně s níž sdílím společnou domácnost u Žatce, nastoupila 29.9 do V.V v Litoměřicích a 26.10 tj zítra ji chtějí odvézt do Světlé nad Sázavou dostala 107dni, nedodelala VPP,chci se zeptat zda má možnost zažádat o přesun do věznice Drahonice, které má kousek od bydliště, bydliště může doložit nájemní smlouvou, z loňského roku, letos už mám dům napsaný na sebe a nájemní smlouvu už nepotřebuje, je Slovenka a přechodné bydliště má zatím vedené u cizinecké policie kousek od Domažlic kde žila s předchozím partnerem…děkuji za odpověď

  • obase.cz

   (1.11.2023 - 11:59)

   Dobrý den ano požádat můžete. O.

  • Tomáš

   (21.11.2023 - 18:58)

   Držte se. Těch 107 dnů bude těžkých, ale zvládnete to. Ta moje seděla 15 měsíců ještě v době, kdy pro holky fungovaly Pardubice. Potom byla ještě 4 měsíce ve Světlé. To ale uteklo hodně rychle, oproti předešlým 15 měsícům.

   • Vladimír

    (25.11.2023 - 23:45)

    Dekuju za podporu Tomáši….

   • Evy

    (4.12.2023 - 4:25)

    Mi mamá está ahí, el trato es bueno pero mi mamá es latina y nadie la entiende ella se entristece mucho por que no puede trabajar por el idioma tan diferente.

    • Tomáš

     (15.12.2023 - 23:58)

     Tak už se to blíží. Za chvíli budete spolu. Když se ta moje vrátila, byla nějaký čas zamlklá. Ale do měsíce se rozpovídala. Teď už si na ten pobyt vzpomene s humorem a pokud vypráví, tak jen ty šťastnější historky. V lednu ji máš doma. Horší by bylo, kdyby tam byla rok a dýl. Nestává se to pokaždé, ale stává se, že potom propuštěná žena má tendenci, naléhat na svého partnera, aby u nich doma mohla bydlet nějaká její kamarádka, kterou těsně po ní propustí. Mě se to naštěstí nestalo, ale známýmu se takhle nasáčkovaly do bytu celkem tři ženský. Měl potom co dělat, dostat je na ubytovnu. Všechny samozřejmě měly nesplatitelné exekuce. O to je to pak horší.

 • Vladimír

  (25.11.2023 - 23:43)

  Dobrý den,byl jsem v listopadu 23,na návštěvě ve Světlé nad Sázavou, má partnerka má nejnižší stupeň ostrahy, návštěvu čekalo šest odsouzených žen, z různých oddělení, většinou tam přišli rodiče s dětmi, ve svěřené péči…návštěvní místnost, nová budova, rozmístěné stoly, metr na metr,4 židle, peněženku doklady,veškeré klíče, mobily, odevzdáte u vchodu ,do skříňky, klíč od skříňky si necháte u sebe do konce návštěvy, je lepší přijít doopravdy půl hod před plánovanou návštěvou, berou návštěvy postupně, podle navstivenek, jedinne co jsem mohl mít sebou, byla hotovost a drobné do automatu na kafe, kafe ,kapucino vše stojí 25,-po běžné kontrole, když se sejde větší skupina vás odvedou z čekací místnosti u vchodu, přes dvůr do návštěvní místnosti, tam za chvilku dorazí uvězněné osoby. Byla tam nějaká vychovatelka,příjemná dozorčí vězeňské služby, a dvě bachařky,místnost působí příjemně, bylo tam i dost dětí do cca 6 ti let,běhali tam, hráli si, mohli být fyzicky v kontaktu s mámou, my děti spolu nemáme, o to to máme lehčí…mohl jsem se standardně přivítat, obejmout svoji ženu, dát polibek, seděli jsme přes roh stolu vedle sebe, dali nápoj z automatu, veznena osoba se po místnosti nesmí pohybovat, se svolením může na WC a tam ji odvede dozorkyne, která ji celou dobu sleduje a to i při čúrani, takže hardcor, jinak tam mají i kantynu, veznena osoba si předem může ,ale nemusí dát seznam co potřebuje koupit a to do hodnoty 500,-kc….jedná se o hygienu, kterou si může odnést sebou do cely, a návštěva to zaplatí v hotovosti, dají to do igel.pytle a odnesou za nějaké dveře, v návštěvní místnosti na stole leží seznam co může konzumovat při návštěvě, čokoládu, sušenky,brambůrky, mineralku, co se nesní,návštěva si odnese domů. Nákup u mě mohl být do 500,-kč,počítat se musí že tam je to o cca 15-20 % dražší než venku.Reknou vám at si sedne do prvních řad a jen po očku vás sledují,jinak je na stropě dost kamer, mi jsme se mohli sem tam držet za ruku, nic se samozřejmě nesmí přehánět, ale uvolněná atmosféra docela byla, všichni jsme se chovali slušně, mimo malých dětí které se po čase zacli nudit a běhali po celé místnosti…nesnažte se svým blízkým cokoliv dát u stolu, když vězněna osoba jde na návštěvu nesmí mít na sobě žádné šperky,náušnice, prstýnky, řetízky na krk, nic….když návštěva skončila, vězněné osoby se museli svléknout do naha, kontrola, obléct a zpátky na oddělení…za malért to doopravdy nestojí….já za sebe můžu říct že jsem si mohl soukromě promluvit, udělat úsměv uvězněné partnerce a děkuji vězeňské službě, že návštěvám dává v rámci možností trochu soukromí.

  • obase.cz

   (1.12.2023 - 14:46)

   Díky za reportáž. O.

   • Tomáš

    (16.12.2023 - 0:01)

    Jsem upřímně rád, že to oba takhle zvládáte.

   • Tomáš

    (8.3.2024 - 11:57)

    Ahoj, tak už jste víc, než měsíc zpátky spolu. Celou dobu jsme s Veronikou na vás mysleli. Jak je Tvé přítelkyni?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.