K úmrtí na Pankráci

Dva měsíce se probírá médii situace tragického úmrtí mladého člověka a po shromáždění informací. Upusťme od senzačních tvrzeních, že vězeň ležel na cele dva dny bez povšimnutí. To je samozřejmě nesmysl, protože stav vězňů se kontroluje minimálně 4 krát denně a nedělá to jedna služba, ani jeden dozorce, čehož vězeňská služba ihned využije. Jděme k faktům, odsouzený dostal nařízeno vypít metadon, což učinil a poté na následky otravy zemřel. Proč metadon vypil? Můžeme spekulovat o tom, že si chtěl užít nějaký libý pocit náhražky drogy, vyměnil se s kolegou schválně a aby kolega nepřišel zkrátka, na situaci upozornil. Je to možné, v base je nuda, a to zvlášť na nástupním oddělení. Možná i věděl, co pije a jistě to bude VS tvrdit. I kdyby to tak bylo, je tím, kdo nese plnou zodpovědnost věznice. Věznice takové jednání totiž musí předpokládat.

Fakt je to, že metadon vypil, protože jej vypít musel. Vězeň totiž musí uposlechnout nařízení od zaměstnance vězeňské služby (par. 28 odst. 1 ZVT). Tedy to, že neověřili, komu dávají nebezpečný lék, je selhání první, ale co je naprosto neodpustitelné, je to, že se mu poté nedostalo lékařské pomoci. Vězeňská služba nese plnou zodpovědnost za smrt mladého člověka a očekával bych, že toto selhání systému neodnese jen pár pěšáků. Snoubence upřímnou soustrast. OPZ

Autor příspěvku: Obase

2 komentáře v “K úmrtí na Pankráci

  MARTINA

  (23.6.2017 - 23:01)

  Dobry den mam ve vazebni veznici na Pankraci muze a bojim se o nej.Tohle mi neprijde moc normalni.Je to skandal a po precteni tohoto clanku se bojim jeste vic.Navic cely ten pobyt jeho od zatceni je holy intrik,Co muzu delat?

   Obase

   (24.6.2017 - 12:58)

   Věřte, že to bude dobré.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *