Civilní balík

Ve věznicích v ČR je možné používat povolený civilní oděv převážně na volnočasové a sportovní aktivity. Používání civilního oděvu si většinou upravuje konkrétní věznice vydáním příslušného nařízení buď ředitele věznice nebo vedoucího oddělení výkonu trestu. Také množství a druh civilních svršků se řídí těmito nařízeními. Zprvidla to bývá sportovní obuv, trička s kátkým rukávem 2 ks, tepláková souprava. Ponožky a spodní prádlo většinou nebývá omezeno co do množství.

Pravidla pro zasílání civilního balíku jsou obdobná jako u nárokového balíku. Je zapozřebí, aby adresát ( odsouzený ) měl povolení k přijetí civilního balíku, které mu vystaví jeho vychovatel. Na tomto povolení je přesně napsáno co smí být v balíku posláno. Pokud pošlete něco navíc nebo něco jiného, nebudou tyto věci vůbec vydány.

4 komentáře v “Civilní balík

  Káča

  (18.8.2020 - 10:11)

  Dobrý den,
  dneska bych chtěla přítelovi poslat balíček s oblečením a chtěla bych se zeptat, jakou zkratku mám na něj napsat.
  Děkuji

  Leona

  (10.11.2020 - 20:05)

  Dobrý večer chystám se poslat civilní balík, přítel řekl, že ho mohu poslat a chci se s vámi poradit,jestli to co vypíšu je správně..1x botasky,1x čepice,1x mikyna,1x tepláky,2x triko krátký rukáv,2x dlouhý rukáv,několik spodních boxerek, několik teplých ponožek..a mám tohle vše vypsat na papír a vložit do balíku? Moc děkuji za odpověď

   obase.cz

   (11.11.2020 - 13:24)

   Dobrý den. Ano takto to můžete poslat. O.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.