Odpovídá právník

Zuzana Candigliota logo

Právníci z advokátní kanceláře Mgr. Zuzany Candigliota zde odpovídají na vaše otázky týkající se právních otázek.  Jsou situace, ve kterých jsme s rozumem v koncích a tak jsme velmi vděční za ochotu právní kanceláře k tak úzké spolupráci. Tedy s nám poprvé podařilo spustit skutečnou on-line právní poradnu pro osoby postižené výkonem trestu. Zde tedy můžete zanechat své dotazy v právních věcech.

můžete kontaktovat i na mail pravnik@obase.cz

4 359 komentáře v “Odpovídá právník

  • Anonym

    (23.2.2024 - 23:59)

    a děkuji mockrát

  • Alena

    (25.2.2024 - 18:22)

    Dobrý den, chtěla bych Vás požádat o radu a informaci, příbuzný je v současné době ve vazební věznici. Vzhledem k tomu, že očekává víceletý trest, chtěl by prodat auto. Je možné ve vazební věznici napsat a poslat odtud kupní smlouvu nebo ji sepsat a předat při návštěvě? Přepis vozidla potom řešit ověřenou plnou mocí?
    Děkuji.

    • právník

      (26.2.2024 - 14:12)

      Vážená paní Aleno,
      doporučuji sepsat kupní smlouvu a plnou moc, tyto listiny poštou zaslat obviněnému do vazební věznice, kde si obviněný se sociální pracovnicí věznice domluví legalizaci (ověření) jeho podpisu na listinách. Je potřeba, aby měl obviněný v úschově věznice platný doklad totožnosti (občanský průkaz nebo cestovní pas) a dále na bankovním účtu, který pro obviněného vede věznice, dostatek finančních prostředků. Legalizace jednoho podpisu stojí 30 Kč. Po legalizace podpisů obviněný zašle listiny poštou zpět k Vašim rukám.

  • Monika

    (28.2.2024 - 11:46)

    Dobrý den,
    Chtěla bych se zeptat, moje mamka je zatím ve vazební věznici, zatím jí právník řekl, že to bude nejspíše 4-5let, je to prvotrest. Moje otázka zní, zda je možné aby jí s paragrafem 283/2,3 pustily na 1/3 trestu.

    Předem mockrát děkuji.

    • právník

      (28.2.2024 - 13:16)

      Vážená paní Moniko,
      osobu odsouzenou za Vámi uvedený zvlášť závažný zločin je možné podmíněně propustit nejdříve po výkonu poloviny trestu odnětí svobody. Podmíněné propuštění po výkonu jedné třetiny trestu odnětí svobody v tomto případě není vůbec možné – zákon to nepřipouští.

      • Dagmar

        (28.2.2024 - 18:49)

        Dobrý den, prosím o informaci
        Zpronevěřila jsem s kolegou přes deset miliónu korun tak, že jsem peníze posílala na svůj účet a část peněz jsem mu dávala v hotovosti. On to nepřizná a já mu to nemám jak prokázat. Jde mi o to, že jsem pul roku před zjištěním zpronevěry darovala dceři rodinný dům ve kterém společně bydlíme/v roce 2020/a nyní mám strach, aby dceři dum za moji zpronevěru nevzali. Také se chci zeptat, když pečují o invalidniho manžela a jsem po onkologické operaci mám naději na trest domácího vězení. Peníze nemám, dostanu právníka zadarmo? Věc se již tři roky vyšetřuje.
        Děkuji

        • právník

          (29.2.2024 - 17:43)

          Vážená paní,
          neuvádíte přesnou hmotně právní kvalifikaci spáchaného trestného činu, ale podle výše škody předpokládám, že ve věci budou splněny podmínky nutné obhajoby, což znamená, že pokud si nezvolíte sama obhájce, bude Vám ustanoven soudem. Právní služby tohoto ustanoveného obhájce hradí v první fázi stát, až po Vašem pravomocném odsouzení bude soud vymáhat částku, kterou vynaložil na úhradu právních služeb, po Vás. Co se týká darovaného domu, tam může záležet na více okolnostech, ale pokud jste jej nepořídila za peníze z trestné činnosti, pak mám spíše za to, že Vaše dcera o něj nepřijde. Co se týká trestu, který Vám hrozí – opět neznám přesnou právní kvalifikaci činu, neznám k Vám žádné doplňující informace, proto se k této části otázky nemohu konkrétně vyjádřit. Trest domácího vězení, jako samostatný trest, Vám dle mého názoru uložen nebude. Jako velký úspěch bych považoval uložení maximální podmínky, což je 3 roky odnětí svobody s podmíněným odkladem výkonu na 5 let, jinak hrozí i nepodmíněný trest odnětí svobody. Bohužel ta škoda je vysoká a od toho se odvíjí i trestní sazba, ve které se budete pohybovat…
          Je mi líto, že pro Vás nemám příznivější zprávy.

          • Dagmar

            (29.2.2024 - 19:13)

            Dobrý den, děkuji za rychlou odpověď. Nevěděla jsem, že dotaz bude obsahovat celé mé jméno. Prosím, je možné mé příjmení v dotazu ze dne 29.2.2024 anoninizovat?
            Dekuji

    • Luxi

      (21.3.2024 - 7:59)

      Dobrý den. Kamarád dostal 220 veřejně prospěšných hodin. Stihl udělat 105 hodin. Měl k tomu i peněžní trest který nezaplatil. Lhůta na zaplacení i dodělání hodin mu skončila a tak podal žádost o prodloužení. Je možnost že k tomu za jistých důvodu soudce přihlédne a hodiny mu prodlouží ? Nebo je takřka jistá proměna hodin v trest odnětí svobody. Díky moc

      • právník

        (21.3.2024 - 10:45)

        Dobrý den,
        soud prodlouží dobu pro výkon trestu obecně prospěšných prací pouze v případě, že odsouzený byl v řádné době vážně nemocen, resp. ze zdravotní důvodů nebyl po delší dobu schopen trest obecně prospěšných prací vykonávat nebo byl ve výkonu trestu odnětí svobody či ve vazbě v jiné trestní věci. Pokud žádná z uvedených okolností nenastala, pak je téměř jisté, že soud přemění trest obecně prospěšných prací na nepodmíněný trest odnětí svobody. Co se týká peněžitého trestu, pak ten může odsouzený zaplatit kdykoliv, tedy i po stanoveném termínu, čímž odvrátí výkon náhradního trestu odnětí svobody.

        • Dagmar

          (22.3.2024 - 11:17)

          Dobrý den prosím Vás chci se zeptat když můj syn je poprvé ve vězení v Hermanicich za přečiny a letos v létě si bude podávat o podmínečně propuštění po jedné třetině trestu a dostal trest v délce 39.mesicu a neodpracoval veřejné hodiny v délce 220hodin a soud mu ty hodiny proměnil a také mu promenil podmínku v délce 24.mesicu protože v podmínce vlezl do auta a šel s kamarádem platit na benzinku shelku v podmínce a za to dostal ty hodiny které neodpracoval. Zdali na prosím Vás šanci na to podmínečně propuštění po že 1/3 trestu. A příslib bydlení a práce bude mít a ve vězení pracuje a nemá žádný kázeňský trest a chová se tam vzorně . Děkuji moc předem za odpověď.

          • právník

            (22.3.2024 - 17:42)

            Vážená paní Dagmar,
            nemohu odhadnout šance na podmíněné propuštění, neboť mám o Vašem synovi příliš málo informací – soud při podmíněném propuštění hodnotí celou řadu skutečností. Obecně mohu uvést, že odsouzení, kteří jsou poprvé ve výkonu trestu odnětí svobody, nastoupili řádně a včas, mají vynikající hodnocení z výkonu trestu a snaží se řešit otázku náhrady škody z trestné činnosti, mají také poměrně vysokou šanci na podmíněné propuštění. U Vašeho syna šanci mírně snižuje fakt, že vykonává trest z několika rozsudků, u nichž došlo k přeměně alternativních trestů (obecně prospěšné práce a podmínka) na nepodmíněné tresty odnětí svobody, tzn. ty původně alternativní tresty se minuly účinkem. Navzdory tomu však Vás syn je poprvé ve výkonu trestu a chová se příkladně, jak píšete, takže ta šance na podmíněné propuštění po výkonu jedné třetiny trestu tady je reálná.

  • Dana

    (29.2.2024 - 8:27)

    Dobrý den, pěkně prosím o radu, manžel je ve VT a ráda bych mu poslala hygienické potřeby, zda li je to možné, zda je to váhově omezené? A jak často můžu hygienické potřeby poslat? Resp jaké balíky posílat bez omezení? Děkuji velice za odpověď

    • právník

      (29.2.2024 - 17:54)

      Vážená paní Dano,
      zasílání, resp. přijímání těchto hygienických balíčků ze strany odsouzených, je zpravidla upraveno vnitřním řádem věznice, tzn. nejsou stanoveny přesné pravidla pro všechny věznice. Doporučuji, aby Váš manžel se zeptal přímo ve věznici a potřebné informace Vám sdělil.

  • ml.

    (29.2.2024 - 16:19)

    Dobry den,
    mám partnera zavřeného ve výkonu trestu v Heřmanicích. Sháním nějakého solidního advokáta pro podání žádostí o podmínečné propuštění.
    Prosím o nějake doporučení na někoho, kdo se vyzná.
    Dekuji

    • právník

      (29.2.2024 - 17:55)

      Vážená paní,
      naše advokátní kancelář dlouhodobě poskytuje tyto právní služby. Můžete mě kontaktovat na e-mail: pravnik /zavináč/ obase.cz

      • El

        (29.2.2024 - 18:56)

        Dobrý večer mému Synovi bylo proměněno neodpracovaných 270 hod OPP které dostal za krádež v obchodě v nepodmíněný trest 270 dní , do vězení půjde po prvé, může požádat po 1/3 o podmínečné propuštění? Jaká je šance, že mu bude vyhověno. Děkuji

        • dagmar

          (29.2.2024 - 19:19)

          Dobrý den, děkuji za rychlou odpověď. Nevěděla jsem, že dotaz bude obsahovat celé mé jméno. Prosím, je možné mé příjmení v dotazu ze dne 29.2.2024 anoninizovat?
          Dekuji

        • právník

          (1.3.2024 - 10:09)

          Dobrý den,
          Váš syn může požádat soud o podmíněné propuštění po výkonu jedné třetiny trestu. Zda bude vyhověno nemohu odhadnout – u těchto krátkých trestů odnětí svobody bývá někdy problém se stanoviskem věznice – absentuje hodnocení odsouzeného, neboť věznice není schopna za tak krátkou dobu vyhodnotit jeho chování. Neznamená to však, že v tomto případě soud vždy žádost o podmíněné propuštění zamítne. Je také důležité, zda odsouzený nastoupí řádně a včas do výkonu trestu a dále např. také to, jak se postavil k náhradě způsobené škody, pokud trestným činem nějaká škoda vznikla.

          • El

            (1.3.2024 - 10:55)

            Mockrát děkuji, náhrada škody byla již uhrazena

            • právník

              (1.3.2024 - 11:10)

              To samo o sobě výrazně zvyšuje šanci na podmíněné propuštění. Doporučuji, aby Váš syn nastoupil řádně a včas do výkonu trestu a snažil se tam vyvinout maximální aktivitu – aby jej věznice měla za co hodnotit. Je poprvé ve výkonu trestu, takže pokud dosáhne kladného hodnocení z věznice, bude řádný a včasný nástup do výkonu trestu a je uhrazena škoda, pak ta šance je vysoká. Škoda, že nevykonal trest obecně prospěšných prací, mohl se vyhnout pobytu ve vězení úplně…

  • Dada

    (2.3.2024 - 16:31)

    Dobrý den,

    přítel je ve VT. Měl povolenou 12 hod vycházku. Máme 7 letou dceru a 3 letého autistického syna. Když odcházel na vycházku nevěděl, že se nesmí vzdálit z města. Přijde mi poněkud podivné bloumat 12 hodin městem. A před vycházkou v tomto směru nedostal žádné poučení od pracovníků věznice, že nemůže mimo město. Vycházka je jediná možnost, kdy můžeme být spolu jako celá rodina. Návštěvy ve věznici jsou s autistickým dítětem velice náročné. Nekomunikuje, špatně zvládá přítomnost ostatních lidí, kdy má záchvaty pláče, křiku a vzteku. Od pátku měl zvýšenou teplotu a přidával se kašel a holčička si den před tím ve škole zlomila ruku, která ji pobolívala, venku pršelo, proto jsem umluvila přítele a odjeli jsme do 7 km vzdáleného domova. Nebylo reálné trávit 12 hodin ve městě, bez finančních prostředku, kdy nemáme na hotel a stravu, žiji pouze ze sociálních dávek. Mezi vězněnými je běžné, že tráví vycházky doma a ani pracovníci věznice často neví, že nemají vězni opouštět město. Nicméně na přítele čekala před bytem PČR, zřejmě na udání někoho se spoluvězňů, kteří mu asi závidí dobré vztahy s rodinou. Odvezli ho zpět v poutech, před zraky dětí. Mám teď obavy, aby to neovlivnilo propuštění v polovině trestu a nedostal ještě přidáno. Zatím mu nikdo neřekl ani po 14 dnech, co se bude dít. Ve věznici se chová vzorně, pracuje, vše plní. Jak bude na toto pohlíženo, co můžeme čekat?
    Děkuji moc za odpověď.

    • právník

      (4.3.2024 - 8:37)

      Vážená paní Dado,
      všichni odsouzení jsou při povolení vycházky mimo věznici kompletně poučeni pracovníky vězeňské služby a řekli bychom, co víme od klientů, že to poučení bývá velmi jasné a důrazné. Nyní nezbývá Vašemu příteli nic jiného než vyčkat, zda vězeňská služba zahájí kázeňské řízení či nikoliv. Pokud nebude uložen kázeňský trest, pak by tento incident neměl negativně ovlivnit případné podmíněné propuštění. Vzhledem k tomu, že ve věci asistovala Policie ČR, tak spíše předpokládáme, že kázeňské řízení zahájeno bude, bohužel.
      Je mi líto, že pro Vás nemáme příznivější zprávy…

  • Simona

    (3.3.2024 - 20:43)

    Dobrý večer ,
    poradíte mi prosím, kde sepsat žádost o podmíněné propuštění? Zajímá mě i odměna advokátovi za tuto službu.
    I když je tu návod a vzory, myslím,že je lepší mít u soudu právního zástupce.
    Nebo stačí pouze žádost sepsaná právníkem bez dalšího zastoupení?
    Děkuji.
    Simona

    • právník

      (4.3.2024 - 8:38)

      Vážená paní Simono,
      pokud chcete, kontaktujte mě na e-mail: pravnik /zavináč/ obase.cz

  • Zdeňka

    (4.3.2024 - 8:37)

    Dobrý den mám dotaz jak dlouho platí příslib práce a bydlení děkuji Zdeňka

    • právník

      (4.3.2024 - 8:42)

      Vážená paní Zdeňko,
      žádná lhůta či „platnost“ není zákonem stanovena.
      Z praxe soudy akceptují bez problémů 3-4 měsíce, někdy i 6 měsíců.
      Pokud jsou však přísliby starší 6 měsíců, pak určitě doporučuji jejich aktualizaci.
      Je logické, že čím aktuálnější příslib je, tím lépe.

      • Zdeňka

        (5.3.2024 - 10:14)

        Děkuji za odpověď a ještě jeden dotaz musí na prislibech být ověřený podpis?

        • právník

          (6.3.2024 - 9:47)

          Vážená paní Zdeňko,
          legalizace podpisu (ověření) není nutná, ale na škodu to samozřejmě není. Příslib práce může budoucí zaměstnavatel zaslat systémem datových schránek přímo soudu ke spisové značce, pod kterou se řízení vede.

  • Veronika

    (4.3.2024 - 11:03)

    Dobrý den. Má cenu zadat ze závažných rodinných důvodu o odklad nástupu o 3 měsíce,ikdyz tresty jsou po sečtení více než rok? Jak dlouho trvá přibližně zamítnutí nebo schválení.. má žádost o odklad výkonu trestu odkladný účinek na včasné nastoupení? Poraďte prosím. Děkuji

    • právník

      (4.3.2024 - 12:23)

      Vážená paní Veroniko,
      záleží na tom, zda byl uložen společný / souhrnný trest odnětí svobody, který ve výměře přesahuje jeden rok (a současně byl zrušen výrok o trestu z jiného rozsudku) nebo bylo uloženo několik trestů odnětí svobody několika rozsudky, z nichž žádný nepřesahuje ve své výměře jeden rok. Pokud je správná ta druhá varianta, ale z Vašeho dotazu to bohužel nevyplývá, pak je možno požádat o odklad výkonu trestu z důležitých důvodů ve smyslu ustanovení § 323 odstavce 1 trestního řádu, a to ke každému rozsudku / trestu samostatně. Pokud je správná ta první varianta, tedy společný / souhrnný trest odnětí svobody přesahuje výměru jednoho roku, pak nelze požádat o odklad výkonu trestu z důležitých důvodů, ale pouze z velmi závažných důvodů zdravotních.
      Nedokáži konkrétně odpovědět na otázku, jak dlouho trvá rozhodnutí o žádosti o odklad výkonu trestu, neboť to je různé a záleží na mnoha okolnostech. Co se týká odkladného účinku podané žádosti o odklad výkonu trestu, pak zákon odkladný účinek takové žádosti nepřiznává. Po podání žádosti je třeba kontaktovat soud a domluvit se na tom, zda odsouzený může na rozhodnutí o žádosti vyčkat doma – tedy na svobodě. Doporučuji velkou opatrnost, neboť řádné nenastoupení do výkonu trestu odnětí svobody může být kvalifikováno jako přečin maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. Po podání návrhu na odklad výkonu trestu je tedy nezbytné komunikovat se soudem a vyloženě se domluvit na tom, že odsouzený zatím nemusí nastupovat do výkonu trestu.

  • Jirka

    (7.3.2024 - 22:23)

    Dobrý den, má odsouzený právo vystudovat v SOU – GŘ VS ČR dva učební obory v rozpětí 2 let po sobě? Když délka trestu odsouzeného splňuje kritéria pro ukončení toho druhého? Mám obavy, aby bratrovi tato možnost nebyla zamítnuta. Děkuji za odpověď a zároveň děkuji za všechny, kterým pomáháte.

    • právník

      (8.3.2024 - 10:58)

      Vážený pane Jirko,
      vyloženě právo na studium po dobu výkonu trestu odnětí svobody Váš bratr (resp. žádný odsouzený) bohužel nemá. Může se ke studiu přihlásit, ale zda bude přijat záleží na rozhodnutí VSČR a příslušného školského zařízení. Domáhat se přijetí ke studiu ve VTOS zákonnými prostředky nelze.

  • Anna

    (8.3.2024 - 4:23)

    Dobrý den,prosím jaká lhůta musí proběhnout k prerazeni do jiného vezeni?S manželem jsme podali žádost kvůli vzadelnosti do Veznice Mirov byla to totální chyba manzel tam nemá praci je totálně frustrovany celý den nic neděláni ho totální ničí v předešlé veznici měl dobrou práci byl zvyklí na nějaký režim Mirov prostě o ničem..chtěl by zpátky do veznice Pardubice na Mirove je 3 týden .Můžeme zadat o přeložení už teď z duvodu bezpečnosti?Manzel není zavřený za násilnou trestní činnost .

    • právník

      (8.3.2024 - 11:42)

      Vážená paní Anno,
      vnitřní řád věznice Mírov ze dne 28. 12. 2023, článek 2 odstavec 3 stanoví toto: „K žádosti odsouzeného o přemístění do jiné věznice, nebo jiné osoby, ke které se odsouzený připojil, podané do tří měsíců od vyřízení předchozí žádosti, se nepřihlíží.“
      Tzn., že lhůta pro další žádost o přemístění odsouzeného je tři měsíce a počítá se ode dne, kdy předchozí žádost o přemístění byla vyřízena.

  • věra

    (10.3.2024 - 14:58)

    Dobrý den,neví někdo co za tím může být?..syn se každý den ozval telefonem.jak ještě z vazební věznice ,tak pak z cílové věznice,převezli ho zpět do vazební věznice,jelikož má v týdnu svědčit u soudu,hned druhý den po příjezdu volal,pak už nic,kredit má

    • právník

      (11.3.2024 - 9:17)

      Vážená paní Věro,
      podobné dotazy zodpovídáme téměř pravidelně. Pokud je Váš syn přemísťován z věznice do věznice, pak může dojít k nějakým organizačním potížím, nehledal bych za tím nic zásadního. Pro jistotu ještě synovi doplňte kredit – mohl hovořit s někým jiným (např. právním zástupcem) a kredit neplánovaně vyčerpat. Určitě se Vám ozve.

      • Věra

        (11.3.2024 - 19:17)

        Děkuji moc,to mě nenapadlo,ano může to tak být

  • Zdena

    (11.3.2024 - 15:36)

    Dobrý den dalo by se nějak zjistit kdo bude soudit PP v Pardubicích v březnu děkuji mockrát

    • právník

      (12.3.2024 - 10:07)

      Vážená paní Zdeno,
      bohužel ne, do těchto „výpočtů“ se nepouštíme…

      • David

        (18.3.2024 - 13:57)

        Dá se to zjistit z veřejně přístupného rozvrhu práce soudu

  • Michaela

    (20.3.2024 - 9:35)

    Dobrý den mám druhá ve věznici Heřmanice Ostrava ,dostal 13mesicu za řidičák nastupoval18.4.2023. teď to bude rok a zbývá mu 1mesic ,může žádat o prominutí trestu

    • právník

      (20.3.2024 - 13:50)

      Vážená paní Michaelo,
      nevím jistě, co si mám představit pod pojmem „prominutí trestu“. Pokud máte na mysli podmíněné propuštění, pak využití tohoto institutu by nedávalo smysl, neboť soud by pravděpodobně ani nestihl o návrhu odsouzeného o podmíněné propuštění do jednoho měsíce rozhodnout (pokud ano a bylo by vyhověno, pak výkon trestu by byl reálně „zkrácen“ o několik málo dnů). Vlastně mě nenapadá žádný zákonný způsob, jakým by Váš druh mohl v aktuální situaci dosáhnout „prominutí“ zbytku trestu, když z něj zbývá vykonat pouze cca jeden měsíc…

  • Pavel

    (21.3.2024 - 18:16)

    Dobrý den,

    mám dotaz do jaké míry může personál rozhodovat o tom, jaká tiskovina je pro odsouzené přípustná a jaká ne? Chápu, že tiskoviny s obsahem potlačující práva a svobodu, propagující rasismus, fašismus, pornografii atd. zcela určitě přípustná není, ale co takový časopis, běžně dostupný v novinových stáncích? Třeba krimi revue.

    Velice děkuji za odpověď.

    • právník

      (22.3.2024 - 9:37)

      Vážený pane Pavle,
      myslím si, že toto je vyloženě na domluvě mezi pracovníky VSČR a konkrétním odsouzeným. Pokud je odsouzený schopen přesvědčivě vysvětlit, proč si nechal do věznice zaslat ten či onen časopis, pak by neměl být problém. Setkal jsem se s případem, kdy odsouzený měl zálibu ve zbraních a nechával si do věznice zasílat časopisy, kde byly popsány kompletace zbraní (mimo jiného), což bylo pracovníky věznice vnímáno jako určité bezpečnostní riziko, čemuž se vůbec nelze divit, ale nakonec odsouzený časopisy dostal. Nemyslím si tedy, že by ze strany pracovníků VSČR docházelo k nějakému šikanóznímu chování v tomto ohledu a na nějakou „selekci“ tiskovin právo samozřejmě mají, a to zvláště, pokud je vysvětlená. Časopis krimi revue by snad vadit nemusel, ačkoliv zřejmě popisuje různé trestné činy a jejich provedení, což může pracovník věznice (zejména např. v pozici vychovatele) vnímat jako nevhodné čtivo pro člověka, který vykonává trest odnětí svobody za spáchání úmyslné trestné činnosti. Výkon trestu není toliko izolace pachatele trestného činu od svobodné společnosti, ale jde také o to výchovně působit na odsouzeného s cílem zabránit recidivě. I v tomto kontextu je třeba to vnímat…

      • Pavel

        (22.3.2024 - 13:34)

        Vážený pane doktore,
        velice děkuji za krásnou odpověď, kterou vnímám velice podobně, byť k závěru Vaší odpovědi bych se mohl velice rozpovídat o výchovném působení toho, či onoho na jednotlivce. Věřím, že oba víme o čem je řeč. Nechtěl jsem být úplně konkrétní z určitých důvodů, neb web je veřejný a všem dostupný, tudíž i personálu věznic. Pointa je ta, že po dobu dvou let!zasílání krimi revue nevadí a teď najednou bylo zjištěno, že by mohl mít negativní vliv. S ohledem na kdykoliv přístupnou vězeňskou knihovnu plnou detektivních románů, krimi příběhů a krimi povídek mi právě tento časopis nepřijde o tolik škodlivý, či snad k něčemu nabádající. Spíše naopak. Každý trestný čin je po zásluze potrestán.
        Ale chápu, kde není ochota ze strany VSCR…paradoxem je, že odsouzený je ve VT za neúmyslný tr.čin.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *