Petice za zlepšení podmínek ve věznicích

Dovolujeme si vám zpřístupnit petici, kterou připravilo několik našich čtenářů a přispěvatelů, kterým nejsou osudy blízkých i blízkých mnoha z vás lhostejné. Nejedná se o projekt Obase.cz, nicméně jde o velmi zajímavou iniciativu, proto jsem se rozhodl vám jej zpřístupnit zde na webu. Text petice v odkazech níže.

Možnosti podpisu petice máte dvě. Tou první je vyplnění petice <<<zde>>>.

Další a ještě lepší možností je vytisknout text petice <<<zde>>>, podpisový arch <<<zde>>>, následně podepsat, případně nechat podepsat dalšími osobami a odeslat na adresu petičního výboru.

O.P.Z.

 

Autor příspěvku: obase.cz

42 komentáře v “Petice za zlepšení podmínek ve věznicích

 • Michaela

  (22.12.2020 - 0:04)

  Ondro moc Vám děkujeme za zveřejnění naší PETICE moc si Vaší podpory vážíme.

  • Bozena balazova

   (27.3.2021 - 9:54)

   To není možný co se děje mám tam syna ,už doho nevolal a naposled když sem sním mluvila říkal že má kovid a že muje hrozně špatně tak sem mu pidlala peníze na ošetření že tam nedostanou ani paralen co to jsou za zrůdy když jim nepomůžou a nechají je tam pimrit jak psi .co to je ta zákony do prdele tohle není fakt možný ani by člověku nedali co se děje hlavně že mají ti skurveny bachaři testovat to tam přitáhli oni nikdo jiný když návštěvy jsou zakázány svine zasrany a ten jejich ředitel pijebanej stim nic neudělá aby těm vězňům pomohli jak se můžou léčit a bránit chudáci souhlasím z petici děkuju moc

   • obase.cz

    (27.3.2021 - 11:21)

    Dobrý den. Odsouzeným s COVID skutečně není umožněno volání a často ani poslání dopisu. Je mi líto. O.

 • Vldimír Grygar Scarabelli

  (22.12.2020 - 8:39)

  Dovoluji si touto cestou poděkovat panu Ondrovi za pochopení naší snahy něco zlepšit a hlavně za pomoc s veřejněním příslušných textů nově vzniklé Petice.
  Tímto vstřícným krokem z jeho strany bude vše nejlépe přístupné široké veřejnosti, o které jak doufám, jednak já a i další členové petičního výboru, nebude lhostejná naše snaha a hlavně situace a s tím spojené osudy mnohých, kteří jsou ve výkonu trestu.
  Jsem hluboce přesvědčen, že v tento vánoční čas a do nadcházejícího nového roku je nejlepší příležitostí na takový nepatrný dárek, jako je podpis Petice.
  Prosím, zamyslete se všichni, kdo budete číst tyto řádky, apelujte na mnohé, které máte ve svém okolí, aby se dobrá věc podařila.
  Vím a znám jak to v životě chodí, mnohé z vás asi přepadá skepse, až jakási beznaděj, že vše je marné, přesto se nesmíme vzdávat a je třeba bojovat za dobro věci.
  Všem předem děkuji za projevený zájem.
  Vladimír Grygar Scarabelli

  • obase.cz

   (22.12.2020 - 19:04)

   Rádo se stalo.

   • Denisa

    (26.12.2020 - 11:36)

    Dobrý den,mám prosbu všude jsou vzory na přemístění do jiné věznice,je někde nějaký vzor na žádost o nepremisteni do jiné věznice? Děkuji moc

    • obase.cz

     (26.12.2020 - 17:54)

     Dobrý den. Pokud se vězeňská služba rozhodne někoho přemístit, je prakticky nemožné s tím něco udělat. Doporučuji počkat až k přemístěni dojde a potom žádat o přemístěni jinam.

     • Denisa

      (26.12.2020 - 20:03)

      Díky já už něco sepsala,chtěla jsem se akorát zeptat,ale poradila sem si sama.Dokud je přítel na vazbě ,tak vím že až bude po soudu můžu to poslat řediteli věznice a na rozdělovnu 🙂

      • obase.cz

       (26.12.2020 - 20:40)

       Už jsem pochopil. Vy jste myslela žádost během nástupu trestu. Podívejte odsouzeni dostanou k vyplnění formulář, kam mají možnost napsat, kam chtějí být umístěni. Setrvat v nástupní věznici chce většina odsouzených. Problém bývá v kapacitě i možnosti věznice, si vybrat. Posláním dopisu řediteli věznice i generálnímu ředitelství nic nepokazíte. O.

  • Renata

   (30.12.2020 - 15:56)

   Lidičky co je s Vámi podepisujte petici ať už se něco děje ať naše společnost a hlavně ti papalasi už konečně něco udělají pro nás a pro naše nejbližší ve vězení díky moc Všem

 • FENEK ŠTĚTEK

  (22.12.2020 - 13:36)

  Nasrat Vy kurvy!!!!!!!

  • Michaela

   (22.12.2020 - 15:46)

   I negativní reakce je přínosem. Děkujeme

  • obase.cz

   (22.12.2020 - 19:07)

   Gratuluji Vám, jste min. po roce největší hulvát, který se zde na stránkách objevil. O.

  • Marie

   (22.12.2020 - 21:59)

   Kde jste se tady tak najednou vzal!!! Na ty vaše hulvatské komentáře tady není nikdo zvědavej.

 • Anonym

  (22.12.2020 - 16:34)

  Tento nazor, vetsinou dopadne tak, ze po male chybe co se dostane za katr breci.
  asi “ jedinny clovek“ vzor lidstva 🙂 nebo jen nekdo z justice a citi ohrozenost prijmu ??? ano i toto je nazor a proto je svoboda slova. Pravo na projev, ale i prava veznenych a proto si nase.te sam :-))) my budeme tvrde a zakonou cestou bojovat proti vsem od koho je ten projev a dovede to ventilovat!!!!

  • Vladimír Grygar Scarabelli

   (22.12.2020 - 16:53)

   Nad obdobnými výlevy se nen ítřeba pozastavovat.
   Lidé jsou různí, různá, různé a ti jiní.
   Vladimír Grygar Scarabelli

 • Renata

  (22.12.2020 - 17:47)

  Právě jsme se přidali k petici a budeme doufat že to pomůže dobré věci a konečně si uvědomí že vězení je pro lidi a tudíž mají stejná práva a nároky na zdraví stravu a slušné zacházení.Moc Vám všem děkuji přeji hodně štěstí, zdraví klidné vánoce mnoho dobrého v Novém roce,a těm našim blízkým ve vězení to samé, ať jim to utíká ať je máme brzy doma . Ještě jednou všem kdo se na této petici podílel velké díky s pozdravem Renata

 • Janka lučkova

  (22.12.2020 - 18:31)

  Prosím vás bílá bych ráda aby konečně bila amestije us dlouho nebyla dávám můj podpis

 • Klaudie lučkova

  (22.12.2020 - 18:36)

  Taki dávám souhlas aby dali amestiji už nebila dlouho dávám souhlas Klaudie děkuji

  • EM

   (22.12.2020 - 23:05)

   Dobrý večer já .am doma už manžela pustili na půlku věznice rapotice už je doma 2 měsíce chtěla bych poděkovat všem za podporu a hlavně ondrovi ze tolik nám pomáhá moc vám děkuji držím vám palce at vám podaří bejt blizkima co nejdřív taky jsem podepsala petici at vám mužů aspoň tak pomoci předem vám děkuji

 • Monka

  (23.12.2020 - 10:25)

  Dobrý den,psala jsem panu prezidentovi o dílčí amnestii,odpověď přišla negativní. V nejbližší době nad amnestii neuvažuje. My se ale nevzdáváme. Bojovat budem dál .Děkuji všem za Petici. Podepisuji.

 • Petra 1

  (24.12.2020 - 8:52)

  Dobrý den,

  nejdříve mi dovolte popřát všem klidné a ve zdraví prožité vánoční svátky. Také velmi děkuji všem aktérům O base za jejich pomoc, podporu a vůbec, že tady jsou a že nám všem pomáhají. Opravdu vám patří nejen velikánský dík!

  Pane Grygare,
  mohla bych Vás požádat o kontakt na Vás? Ráda bych se s Vámi spojila ohledně petice. Uvádím zde svůj email petkamar@email.cz a velmi prosím, ozvěte se mi. Předem děkuji

 • Vladimír Grygar Scarabelli

  (24.12.2020 - 12:49)

  Vážení milí čtenáři.

  Dovoluji si touto cestou Vám všem a Vašim rodinným příslušníkům jménem petičního výboru popřát veselé svátky vánoční a ku tomu spoustu dosud nesplněných přání ať se všechny vyplní, a to i ty, které máme každý z nás někde hluboko skryty ve své duši.
  Vladimír Grygar Scarabelli

 • Zdenek

  (25.12.2020 - 1:29)

  Souhlasim s vami

 • Veronika

  (27.12.2020 - 21:47)

  Chtěla bych aby byla amnestie,každý ma šanci začít znova

 • Vladimír Grygar Scarabelli

  (31.12.2020 - 12:32)

  Vážení a milí čtenáři.
  Jménem petičního výboru si dovoluji touto cestou Vám všem a všem Vašim blízským popřát do na stávajícího roku 2021 vše nejlepší, hlavně zdraví s tím, že to ostatní, snad někdy přjde i samo.
  Dále chci, mějte na paměti v dnešní době a v té, která přijde slova Saturnina, který praví:
  „Doktor Vlach vždycky říká, že nejtrestuhodnější formou roztržitosti je, když se lidé zapomínají radovat ze života. Když přijímají královské dary osudu s přesvědčením, že je to samozřejmé. Probudí-li se člověk ráno zdráv a svěží v čisté posteli s vědomím, že za chvíli dostane teplou snídani, je to pádný důvod k tomu, aby vstal a aby zazpíval píseň díků nebo napsal oslavnou báseň na krásu života.

  Prožíváme-li delší dobu idylu, přestaneme ji vnímat a osud by nám prokázal neocenitelnou službu, kdyby nás popadl za límec a vyhodil dočasně na mráz. Pak bychom nevzpomínali na to, že kamna kouřila, nýbrž na to, že hřála.“

  Všem ze srdce přeji, snažte se s touto myšlenkou těchto slov žít a prožívat mnohé další dny a hlavně nezapomínejte na Ty, kteří jsou tam , kde jsou.
  Vladimír Grygar Scarabelli

 • Anonym

  (3.1.2021 - 22:32)

  Prosim o sdeleni vsem veznenym,

  Petice spolku Rodiny obětí České justice na změnu trestního řádu a trestního zákona – Petice.com

 • Anonym

  (3.1.2021 - 22:36)

  odkaz na petici, pokud to tu bude sdilet kazdy tak vse ma smysl….a porazka bezpravniho korupcniho statu a justice je jistotou 🙂

  https://www.rodinyobeticeskejustice.com/kontakty.php

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.