Věznice Stráž pod Ralskem

Adresa věznice Stráž pod Ralskem:

Vězeňská služba ČR
Věznice Stráž pod Ralskem
Máchova 260
471 27 Stráž pod Ralskem

Najít spoj do věznice

Č.Ú. pro zasílání peněz – variabilní symbol – rodné číslo

6015-13731881/0710

Přidat vlastní hodnocení zde

známka od Obase

Adresa místně příslušného soudu (pro podání PP, či přeřazení):

Okresní soud v České Lípě

Děčínská 390/4, 470 52 Česká Lípa

Telefonní čísla:

automatická spojovatelka – 487 878 111

sekterariát ředitele věznice – 487 878 203

Celkové naše hodnocení věznice jako ve škole :                         

  Vaše hodnocení  2,3 (48 hodnotitelů r.2019)

Web věznice Stráž pod Ralskem:

http://www.vscr.cz/

Základní údaje:

Typy výkonu trestů:

ostraha

Kapacita: 736

Informace pro muklíky: vaše známky k 1.2.2020

Úspěšnost podmíněného propuštění v roce 2019 – 26,3 %

Chování zaměstnanců – dobré

Strava -špatná

Návštěvy- velmi dobré

Šance na vycházky přerušení trestu – vysoké

Práce -perfektní

Míra násilí – nízká

Drogy -větší množství

Režim -mírný

Zasílání hygienických balíčků -ne

Přepážka na návštěvě – ne

Intimky – ne

Vaše zkušenosti:

V této věznici jsem vykonával trest před šesti lety-nic moc. Vychovatel p. Kočí-dobrý chlap, tvrdý,náročný,ale spravedlivý.Dozorci-tlupa většinou blbů s IQ houpacího koně-co by taky člověk jiného čekal od tak „prestižního“ povolání. Strava nic moc, ale budiž, vše ostatní, budiž. Každopádně-dnes už mám RT čistý, neumím si ale představit, koho by takové zacházení napravilo, poučilo-celkově – vězeňství je bída, zacházení, jednání taktéž, když dnes vidím v tf.seznamu tytéž lidi – p. Jurkulák, p. Roztočilová, p. Blahník-není co dodat. Je mi líto, kdybych byl recidivista, určitě by mě taková věznice nic nedala, protože nejsem, dnes jsem na líp, než předtím.
Ve věznici jsem prožil 5 let,nebýt práce tak se scvoknu.Jídlo katastrofa,maso se rozprodávalo ve velkém,dokonce i provianťák se tím moc netajil a dával maso za bedny(cigára).Drogy hodně,jelikož je to pracovní věznice,takže bohatá. Naštěstí jsem je nikdy nebral:-) Zdravotnictví to bylo taky něco,udělalo se mi v práci opravdu špatně,ráno tě hodili na díru v cca5 ráno a do 8 si čekal než tě konečně zavedli k doktorovi. První otázka od doktora z Ugandy jestli mám peníze na učtu a o zubařovi se ani nebudu bavit,oprava na svobodě mě stála 20tis + dva zuby ven:-(Byl jsem propuštěn před 6lety ,sekám latinu:-) už bych se vážně nechtěl vrátit.Snad se to změnilo k lepšímu:-)

Strašné,byla jsem tam poprvé ale nikdo z těch blbci bacharu Van není schopen na nic odpovědět.Jo a automat na potraviny a kávu vůbec nefungoval tak kde to jsme.Straz pod Ralskem nejhorší

Věznice Stráž pod Ralskem

(čerpáno z vscr.cz)

Věznice se nachází ve městě Stráž pod Ralskem, které se nachází v Libereckém kraji, mezi   Libercem a Českou Lípou. Vznikla z původních ubytoven, které sloužily pro pracovníky uranových dolů. Její historie se datuje od roku 1973. Objekty od té doby prošly řadou změn a rekonstrukcí. Od roku 1994 až do roku 2001 se zde využívalo i zvláštní oddělení pro výkon vazby. Nynější věznice je profilována jako věznice s ostrahou, v rámci věznice je zřízeno oddělení s dozorem a oddělení se zesíleným stavebně-technickým zabezpečením. V lednu roku 2007 bylo otevřeno specializované oddělení pro odsouzené s mentální retardací,  zařazené do oddělení s dozorem. Ubytovací kapacita věznice je podle normy 736 míst. Mezi hlavní priority  věznice patří zaměstnávání odsouzených. Vězni jsou zaměstnáváni přímo ve věznici, ale také na pracovištích mimo věznici. V rámci programů zacházení se pro odsouzené připravují různé vzdělávací kurzy, speciálně výchovné programy a zájmové aktivity. Ve věznici je zaměstnáno 306 zaměstnanců, z toho 192 ve služebním poměru a 114 v pracovním poměru.

2 komentáře v “Věznice Stráž pod Ralskem

  Naučová

  (27.2.2020 - 16:48)

  Pokud pánové očekávali luxus, tak měli zvážit své chování. Věznice není HILTON hotel. Hodnotit IQ zaměstnanců? Vtipné od lidí co skončí ve VTOS.

   mag

   (3.3.2020 - 14:22)

   Vážená paní, moc bych na Vašem místě nepsala takový „výchovný “ komentář…Nikdy nevíte v jaké situaci / okolnostech se Vy osobně nebo někdo z Vašich blízkých může ocitnout . Je pravda , že statistiky recidiv i počtu uvězněných v České republice něco vypovídají o naší společnosti i působení výkonu trestu .na u uvězněné. Stačí se podívat do našeho sousedního Německa, či jiných evropských států, kde systémy s lidmi ve výkonu trestu pracují efektivněji …Je tam jiný přístup ke způsobu nápravy, zatímco u nás se spíš jedná o oddělení od společnosti na nějakou dobu a vržení ne vždy do důstojných podmínek . I studovaní a vzdělaní lidé se ocitají za mřížemi ….. slovo náprava si myslím v těchto zařízeních není opravdu namístě.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.