Věznice Příbram

Adresa věznice Příbram:

Vězeňská služba ČR
Věznice Příbram
Dubenec 100
261 15 Příbram

Najít spoj do věznice

Č.Ú. pro zasílání peněz – variabilní symbol – rodné číslo

6015-21141881/0710

Přidat vlastní hodnocení zde

známka od Obase

Adresa místně
příslušného soudu (pro podání PP, či přeřazení):

Okresní soud v Příbrami

Milínská 167, 261 01 Příbram

Celkové naše hodnocení věznice jako ve škole :                         

  Vaše hodnocení  3,3 (83 hodnotitelů r. 2019)

Telefonní číslo:

318 656 111

Web věznice Příbram:

http://www.vscr.cz/

Základní údaje:

Typy výkonu trestů:

ostraha

Kapacita: cca 1000

Informace pro muklíky: vaše známky k 1.2.2020

Úspěšnost podmíněného propuštění v roce 2019 – 24,2 %

Chování zaměstnanců – horší průměr

Strava – špatná

Návštěvy- velmi špatné

Šance na vycházky přerušení trestu – nízké

Práce – velmi špatné

Míra násilí – vyšší

Drogy – katastrofa

Režim – přísný

Zasílání hygienických balíčků – ne

Přepážka na návštěvě – ano

Intimky – ne

Vaše zkušenosti:

Návštěvy v této věznici jsou naprosto katastrofální jedna místnost s dlouhým stolem uprostředrozděleným přepážkou, přičemž na jedné straně sedí odsouzení a na druhé návštěvníci, velmi často senemáte šanci ani navzájem slyšet. Pokud si s sebou nevezmete drobné, nemůžete se během návštěvy ani napít. Odsouzení zařazení v 1.PSVD mají možnost návštěvy bez zrakové a sluchové kotroly.

Samozřejmě je to věznice, takže to nemůže být jako hotel, ale na to co jsem čekala, jsem byla velice překvapena. Především návštěvy s dětmi úplně v pohodě, paní vychovatelka strašně milá, žádné nevhodné „řeči“… Jsem moc ráda, žee máme tatínka právě tady a ne např. v Českých Budějovicích, kde jsem byla na návštěvě jednou a při příchodu jsem se manžela doslova lekla…

Popis věznice a toho jak funguje je hodně neaktuální. Existuje tam jeden oddíl se spec. programem vedený jako protidrogovka, dále jeden oddíl jako bezdrogovka a jeden mix jako bezalkoholovka-bezdrogovka a zaroven duchodci. Žádní mladiství pouze jeden oddíl prvotrestu kde jsou všeho věku. Jinak prvotresti jsou rozmistněni po všech oddílech společně s vicetrestama, pouze maji solo ložnici. Rezim až na protidrogovku je v podstatě nulový, ještě možna na oddíle prvovězňů. Práce je málo odhadem max. třetina vězňů. Zaměstnanci a dozorci kdyz vas už znaji tak se chovají podle chovaní vězňů ve větsine pripadu, existuji vyjimky. Nejake programy funguji, třeba 3Z a kurz vzdelavaní 21 ale je to omezeno počtem a delkou trvaní takze to muze trvat nez vas zaradí. Navsteva pry katastrofa sam jsem nemel. PP a premena trestu je problem prumerne tak 2 propuštění na 12 žádostí a občas i nikdo.

Jsem osoba blizka odsouzeneho radne pracuji 25let nikdy jsem nepurusila zakon ba ani dopravni predpisy jsem radny obcan ceske republiky kdyz jsem jela na navstevu prez celou republiku do veznice pribram tak me dozorce poslal na osobni prohlidku kterou jsem samozdrejme odmitla jelikoz mi prisla nedustojna a ponižující nacez mi rekl ze tim padem nebudu moci uskutecnit navstevu to uz je jako porusovani lidskych prav kdyz jsem se zeptala z jakeho duvodu mam podstoupit osobni prohlidku rekl ze jen tak namatkove .myslim ze kdyz prohlizi vezne po navstevach a nad kazdym stolem je kamera tak prohlizeni civilnich mi prijde uz moc myslim si ze zamestnanec veznice na toto nema pravo
Bytiz je masakr. PP na bodu mrazu (tak 3 z 15), kazenaky a diry bezny trest. Osobne jsem si prosel trestnak F1/4, a byl to mazec. Koniny, bitky, sikany bezna vec.. drogy tam fungovali jako venku, i kdyz ted uz je to dost hlidany. Na oddile bezne 2-3 mobilni telefony, benga sice maji aparaty pro zjisteni signalu, ale mobily se tam toci jak na Vaclavaku. Strava v porovnani s Kynsperkem a C. Budejovicemi v norme „da se to jist“. Navstevy tragedie, jedine plus je automat se sladkostmi.

Shrnutí:

Informace nemáme zcela aktuální. Hlavním problémem věznice Příbram jsou drogy. Obchod s pervitinem a subotexem. Jedna z mála věznic, kde však většina zákona opravdu funguje a řády jsou vymahatelné. Vzhledem k velikosti věznice, velmi záleží, na jaký oddíl se odsouzený dostane. Rozhodně nezbytné je, snažit se, dostat do práce a kvůli PP časem do jiné věznice. V Příbrami to odsedíte celé.

Prosím o vaše zkušenosti.

Věznice Příbram

(zdroj vscr.cz)

Věznice Příbram je organizační článek Vězeňské služby ČR pro výkon trestu odnětí svobody mužů. V rámci typu věznice s ostrahou jsou ve Věznici Příbram zřízena oddělení pro výkon trestu oddělení s dohledem, oddělení s dozorem, oddělení s ostrahou, oddělení specializované pro výkon trestu odsouzených s poruchou osobnosti a chování, způsobenou užíváním psychotropních látek ve věznici s ostrahou.

Informace o výkonu trestu

Základním cílem oddělení výkonu trestu je jednat s odsouzenými takovým způsobem, aby se podporovaly postoje a dovednosti, které jim pomohou k návratu do společnosti a umožní vést po propuštění soběstačný život v souladu se zákonem.  

Z důvodu efektivního naplňování tohoto cíle je uplatňován systém vnitřní diferenciace, kde jsou odsouzení zařazeni do jednotlivých prostupných skupin dle jejich osobního přístupu k výkonu trestu odnětí svobody. Ve věznici je z důvodu potřeby vzájemného oddělení rozdílných typů odsouzených dále realizováno diferencované zacházení, kde zohledňujícím kritériem je věk, osobnostní vlastnosti, způsob dosavadního života včetně možnosti jejich osobnostního ovlivnění. Na základě této potřeby je ve věznici zřízeno „Specializované oddělení pro odsouzené s poruchou osobnosti a chování v důsledku zneužívání psychotropních látek“, „Oddělení mladých dospělých“, „Bezdrogové zóny“, „Substituční léčba“ a „Poradna drogové prevence“. Dále se pro jednotlivé kategorie odsouzených realizují střednědobé i dlouhodobé programy směřující do profesního vzdělávání (rekvalifikační a kvalifikační kurzy) a programy zaměřené na motivaci odsouzeného k prosociálnímu životu – „Již nechci krást, ale pracovat“, „Zastav se, zamysli se a změň se“.
 
Specializované oddělení výkonu trestu 
V roce  2002 bylo zřízeno ve věznici specializované oddělení výkonu trestu pro odsouzené muže zařazené do typu věznice s ostrahou a s poruchou chování a osobnosti způsobenou užíváním psychotropních látek. Hlavním cílem tohoto oddělení je omezovat a snižovat nebezpečnost a pravděpodobnost recidivy trestné činnosti u drogově závislých odsouzených a v podmínkách věznice jim nabídnout možnost změnit své chování. Na základě dobrovolnosti jsou přijatí odsouzení zařazeni do terapeuticko-vzdělávacího programu v minimálním rozsahu 21 hodin týdně po dobu až 16 měsíců, zaměřeného především na motivaci k bezdrogovému životu.
 
Bezdrogové zóny
Ve věznici jsou zřízeny od roku 2004 dvě stavebně oddělené bezdrogové zóny se standardním a terapeutickým režimem, kde cílem je minimalizovat možnosti kontaktu odsouzených s drogou, aplikovat bezdrogový režim a realizovat u uživatelů drog programy v zájmu snižování zdravotních a sociálních rizik. Odsouzení zde plní specifický program zacházení zaměřený na drogovou primární i sekundární prevenci. Činnost bezdrogové zóny a specializovaného oddělení je v rámci věznice úzce propojená z důvodu zvýšení efektivity při ovlivňování odsouzeného formou terapeuticko-výchovné činnosti realizované kvalifikovaným personálem.
Substituční léčba
V roce 2006 byl ve věznici zahájen pilotní ověřovací projekt substituční léčby závislosti na opioidech a na základě získaných zkušeností v roce 2007 uveden do praxe. Substituční léčba je určena pro drogově závislé odsouzené, kteří nejsou schopni přijmout terapeutické metody, jejichž primárním cílem je abstinence od návykových látek. Nástrojem této léčby je podávání substituční látky (Metadon) za striktně stanovených podmínek. Cílem substituční léčby je všestranně zlepšit kvalitu života drogově závislého odsouzeného. Po medicínské stránce je substituční léčba zajišťována zdravotnickým střediskem věznice a v oblasti reedukační zde působí pracovníci oddělení výkonu trestu.
 
Oddělení mladých dospělých
Pro věkovou kategorii odsouzených od 18 do 26 let zařazených do typu věznice s ostrahou je ve věznici zřízeno oddělení mladých dospělých s programem zacházení, jehož skladba zohledňuje věk odsouzených s upřednostněním možnosti profesního vzdělávání (např. absolvování rekvalifikačního kurzů) a minimalizací či eliminací vlivů vězeňské subkultury.
 
Poradna drogové prevence
Hlavním úkolem poradny ve věznici je řešit problematiku v oblasti prevence zneužívání drog včetně zacházení s uživateli i neuživateli psychotropních látek. V konkrétní podobě se jedná o odsouzené, kteří se rozhodli žít bez drog, dále odsouzené drogou ohrožené, ale dosud nepropadli závislosti a rovněž i o odsouzené, kteří jsou na droze závislí. V rámci činnosti poradny je ze strany odborných pracovníků poskytována psychologická, sociální a pedagogická pomoc při níž jsou využívány individuální i skupinové terapeutické formy práce.
Program : Zastav se, zamysli se a změn se   (tzv.3Z)
Program „3Z“ je původním projektem Transition Facility Twinning z Velké Británie, který byl upraven pracovníky Probační a mediační služby a pracovníky Vězeňské služby České republiky na podmínky českého vězeňství. Cílem programu je motivace odsouzených pachatelů ve výkonu trestu odnětí svobody ke změně postojů a stylu myšlení. Je zaměřen proti recidivě trestné činnosti a z tohoto důvodu je vhodný zejména pro přípravu odsouzených na podmíněné propuštění.
 Program : „Již nechci krást, ale pracovat
Jedná se o střednědobý program, který je zaměřen kognitivním způsobem s prvky získávání a nácviku nových praktických dovedností. Cílem programu je zvýšení osobních kompetencí a dovedností u vybraných odsouzených potřebných pro život po propuštění z výkonu trestu.
 
Profesní vzdělávání odsouzených 
V rámci profesního vzdělávání odsouzených se ve věznici realizují především rekvalifikační a kvalifikační kurzy s cílem možného uplatnění v běžném životě. Kurzy jsou organizovány ve spolupráci se vzdělávacími institucemi okresu Příbram a jsou hrazeny z prostředků Vězeňské služby ČR.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.