Věznice Plzeň Bory

Vazební věznice Plzeň Bory

Adresa věznice Plzeň Bory:

Vězeňská služba ČR
Věznice Plzeň
Klatovská třída 202
306 35 Plzeň

Najít spoj do věznice

Č.Ú. pro zasílání peněz – variabilní symbol – rodné číslo

6015-81240881/0710

Přidat vlastní hodnocení

známka od Obase

Adresa místně příslušného soudu (pro podání PP, či přeřazení):

Okresní soud v Plzeň město

Nádražní 325/7, 301 00 Plzeň 3

Celkové naše hodnocení věznice jako ve škole :                         

  Vaše hodnocení  3,4 (102 hodnotitelů r. 2019)

Telefonní číslo:

377 660 111

Web:

http://www.vscr.cz/

Základní údaje:

Typy výkonu trestů:

Ostraha

Kapacita: 1152, z toho 206 vazba,

Informace pro muklíky: vaše známky k 1.2.2020

Úspěšnost podmíněného propuštění v roce 2019 – 22,1 %

Chování zaměstnanců – Nic moc

Strava – velmi špatná

Návštěvy- horší průměr

Šance na vycházky přerušení trestu – minimální

Práce – špatné

Míra násilí – horší průměr

Drogy -vysoké množství

Režim – přísný

Zasílání hygienických balíčků – ne

Přepážka na návštěvě – ne

Intimky – ne

(vycházíme z vašich hodnocení)

Dobrý den , ale věznice Bory jsou katastrofa , špína min. hygiena přeplněnost a strava stojí za prd z knedlíků beton neboli kit na zed zítra nastupuji vůbec se mě tam nechce ,ale jinak to nejde zas rok víte kde půlky nejdou a PT. už vůbec

Dobrý den,můj snoubenec je na,, Krizovém baraku,,s rizsalou,, lupenkou,díky zdravotní péči zkolaboval a musel být odvezen na kapačku,poté vrácen .Věškerá zdravotni dokumentace byla zaslána,kontaktovan doporučenymi dopisy jak pan ředitel tak i soc,kurátor věznice,přesto mu bylo dáno celé balení léku Methrotrxátu,bez jakehokoliv vyšetřrení ,upozornění jak s lékem nakládat. Můj snoubenec podstupoval ozařování v nemocnici ,kožní oddelení.Má po operaci ledviny v mladí,tedy absolutně nevhodná medikace ,včetně diety,kdy dostáva normální stravu .Jeho zdravotní stav se zhoršil o více ,jak sto procent,mimo nová ložiska po celém těle,krvavé nohy ,nateklé ,zhubl čtzřicet kg během dvou měsíců.Nikdo nevidí ,neslyší,dokonce snad nečtou,jinak se ptám jak je tedy možné,že mu není poskytnuta potřebná zdrav,péče,hlavně poté,co jsem jej viděla na návštěve.kulha vlivem nemoci na jednu nohu,nastupoval relativně zdrav,s potřebnými léky ,masti udělané v lékármě ném odmítli předat,potřšbuje již nyní hospitalizaci v nemocnici na kožním.co udělat více,aby se tak stalo ,dříve než bude pozdě.Zdravotní péče -hrůza. Prosím o nradu,pomoc.Dekuji HANDLOVA snoubenka

Uplna nespokojnost s veznicou Plzen Bory, kvoli smrti mojho otca v nej. Nespokojnost so zamestnancami a dozorcami, ktori nespozorovali ako a preco moj otec vo veznici zomrel.
Návštěvy jsou katastrofa. Není zde možnost cokoliv zakoupit k pití, nebo k jídlu. Sedět 3 hodiny na místě a nejlépe se ani nehnout. Chodila jsem na návštěvy za přítelem, jáv jiném stavu a žádný ohled …

Shrnutí:

Přestože se jedná o jednu z největších věznic v ČR, máme jen velmi málo aktuálních informací. Z toho, co víme, vyplývá, že se v podstatě jedná o stát ve státě. Veliké problémy s drogami, jinak se věznice za posledních 20 let příliš nezměnila. Letitým vězňům se zde bude líbit více. Těm méně zkaženým méně.

Doporučení advokáti pro PP a pod:

Prosím o Vaše zkušenosti.

Vazební věznice Plzeň Bory

(zdroj vscr.cz)

Věznice Plzeň je zřízena nařízením ministra spravedlnosti České republiky č. 4/1997, o zřízení vazebních věznic a věznic, Generálního ředitelství Vězeňské služby České republiky, Institutu vzdělávání Vězeňské služby České republiky a zotavoven Vězeňské služby České republiky, ke dni 1. listopadu 1997 podle ust. § 4 odst. 3) zákona č. 555/1992 Sb., o Vězeňské službě a justiční stráži České republiky, jako jedna ze základních organizačních jednotek Vězeňské služby České republiky.

Z důvodu zajištění výkonu vazby u obviněných mužů a žen, včetně mladistvých pro Krajský soud Plzeň a okresní soudy Domažlice, Klatovy, Plzeň-město, Plzeň-jih, Plzeň-sever, Rokycany a Tachov je ve Věznici Plzeň zřízeno zvláštní oddělení pro výkon vazby.
Věznice Plzeň je profilována jako věznice s ostrahou.Jsou zde rovněž zřízena oddělení pro odsouzené v typu věznice s dozorem a se zvýšenou ostrahou, oddělení specializované pro výkon trestu odsouzených s poruchou osobnosti a chování, způsobenou užíváním návykových látek ve věznici s ostrahou a dále je zde zřízeno oddělení specializované pro výkon trestu odsouzených trvale pracovně nezařaditelných ve věznici se zvýšenou ostrahou. Posláním specializovaného oddělení je omezovat a snižovat nebezpečnost a pravděpodobnost recidivy u rizikových pachatelů trestné činnosti vykonávajících trest odnětí svobody a přispívat k ochraně společnosti po jejich návratu do občanského života. Cílem skupinového specializovaného zacházení ve specializovaném oddělení je posílení sebenáhledu a změna rizikových postojů, hodnot, vzorců myšlení a chování odsouzených směrem k sociálně žádoucím formám. Odsouzeným trvale pracovně nezařaditelným je odsouzený, který je starší 65 let, pokud sám nepožádá o zařazení do práce, který byl uznán invalidním ve třetím stupni nebo jehož zdravotní stav neumožňuje trvalé pracovní zařazení (trpí závažnějšími zdravotními potížemi, jež znemožňují soustavný výkon práce, do níž je věznicí zařazen, resp. kterou mu věznice může nabídnout). Ubytovací kapacita Věznice Plzeň je 946 odsouzených a 206 obviněných, celkem tedy 1152 vězněných osob. Další podmínky ubytování vězňů souvisí s naplňováním §17 VMS č.345/1999 Sb., kterou se vydává řád výkonu trestu OS.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.