Pracovní odměna

Plat ve vězení

Odměnu za práci ve výkonu trestu stanovuje vyhláška vlády z roku 1999 a od té doby se nezměnila. Z toho také vyplývá její výše. Naprostá většina vězňů má základní hrubou mzdu ve výši 4 500,-, což odpovídá něčemu přes 4 000,- v čistém. Z toho se odečítá přibližně 1 350 Kč na náklady výkonu trestu 32%, 40% na úhradu dluhů (pokud máte) 20% dostanete jako kapesné (cca 820Kč) a 60 korun ca Vám bude spořit.

Pokud máte štěstí a zrovna děláte činnost pro kterou je třeba vyučení, nebo kurz, můžete dostat až 6 750,- tedy 2. platovou třídu (procenta zůstávají zachována). Většina věznic se ale snaží toto komplikovat a buď Vás na takovou pozici vůbec nedají, změní její název, nebo Vám dají 2. platovku až po 3 měsících. Je to ale z jejich strany podvod a potom se na nás obraťte a pomůžeme s řešením.

Existuje i tzv 3. platová skupina se základním platem 9 800,- Což už je něco jako výhra v loterii. Dostávají jí z pravidla tzv cáchaři apod. Nicméně to je jeden z tisíce a tito lidé si většinou poradí i bez našich rad.

Hlavním problémem však je, že práce je ve věznicích málo a dlouhou dobu se uměle navyšovala tak že se jedno pracovní místo rozdělilo na více osob a tak si nikdo nevydělal naprosto nic. Protože přirozeně plný plat jen za 160 hodin práce. Vězni navíc nemají žádnou dovolenou.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *