Jak proplout vězením

Jak zvládnout vězení

Jak proplout basou bez úhony je věc složitá a v podstatě nemožná. Každý kdo vězením projde, zjistí, že na něm zanechalo změny. Ne na každém však negativní. Tedy, zde pár rad.

1. Dělejte něco

Pokud jste na vazbě, kde nemůžete pracovat, rozdělte si den do fází, ve kterých budete pravidelně dělat stejné činnosti. Např. Od 8-11 hod. si čtu, od 12-14 hod. píšu dopisy, od 14-16 hod. cvičím, umyju se a večer hraju karty, či koukám na televizi (podle toho zda ji mám). Je to velmi důležité pro udržení psychiky ve funkčním stavu. V samotném výkonu trestu to dělejte stejně, využijte všech možných aktivit.

2. Pracujte

Získat v base práci je někde jako vyhrát v loterii. Je to v první řadě svoboda navíc. Dostanete se z oddílu mezi více lidí, získáte kontakt s dalšími civilními zaměstnanci, což je super pro udržení zdravého rozumu. Dostanete díky tomu více jídla, více koupání, nějaké drobné na kapesné a trest se krátí. Navíc na Vás bude většina zaměstnanců pohlížet lépe a ve většině věznic se díky tomu dostanete na oddělení s lepším vybavením i lidmi.

3. Nevěřte vězňům

Minimálně pár měsíců nevěřte nikomu a nejméně těm, kteří se vám hned snaží vetřít do přízně. Jsou to ti, jež se Vás budou snažit využít. Lidé, kteří v base za něco stojí, Vás budou dlouho sledovat z povzdálí a hodnotit, než se s vámi spojí. Buďte velmi opatrní i v tom, co sdělíte zaměstnancům V.S., čím méně, tím lépe.

4. Chraňte si soukromí

Mějte vždy kvalitní visací zámek ke skříňce a fotky, adresy, telefonní čísla apod vždy pod zámkem. Nejde jen o Vaši ochranu, ale především o ochranu Vašich blízkých.

5. Pokud máte peníze, nedávejte to najevo.

I v té nejmírnější věznici se pak snadno stanete obětí vydírání Vy, nebo vaši blízcí.

6. Nevynechejte žádnou možnost kontaktu s blízkými.

Pište, volejte (z oficiálního telefonu), zvěte na návštěvy. Obětujte tomu třeba všechny finance. To je to to, co vás bude držet.

7. Nepůjčujte si nic

A nic i od nikoho neberte. Zejména nic zakázaného. Je to způsob, jak si vás zavázat a v horším případě, jak Vás vydírat.

Bonusy navíc:

8. Pokud umíte něco užitečného, lze si mezi vězni získat větší respekt či hmotné odměny. Dobře si mohou vydělat např. ti, co umí hezky kreslit, skládat básničky, stříhat vlasy, či jsou schopni učit cizí jazyk.

9. Sice je to zakázané, ale vězeňská kuchyně běžně s některými odsouzenými kšeftuje, takže když si uděláte známosti, za pár tabáků můžete mít ovoce, jídlo, mléko, a maso.

10. Až se aklimatizujete, zjistíte, že každá mince má dvě strany a ladasčeho se dá využít. Většina muklů v base je fakt hloupá, naprosto nedokáže pracovat s financemi a hlavně je závislá na kouření či kofeinu. Výsledek je ten, že v dobách krize má tabák nebo káva mnohem vyšší hodnotu a vy si za doslova pár šupů můžete koupit poštovní známky, něčí jídlo, nebo dokonce třeba pěkné hodinky… Kšeftování je v base zakázané, ale pokud to nebudete přehánět (drogy, mobily), dá se tím docela dobře zabavit a zvýšit si sebevědomí a taky zmenšit nebo úplně eliminovat finanční závislost na blízkých venku.

11. Ať už budete dělat cokoliv nedovoleného, vždy se držte dál od jakýchkoliv drog nebo mobilních telefonů! Mezi odsouzenými je spousta práskačů, mnohdy byste do do nich neřekli, a žádný kšeft není tak výhodný, aby stál za ztracené nadějě předčasného propuštění či převoz do špatné věznice.

Starší diskuze

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.