Před nástupem do vězení

Luggage-1482697_960_720

V první řadě je nutné zachovat chladnou hlavu a pokusit se přemýšlet racionálně. Mnoho lidí před nástupem do vězení zpanikaří, přemůže je strach, nástup odkládá a nakonec je lapena policií a vše si jen zhorší.Na co je tedy dobré se před nástupem do vězení připravit a zvážit si popíšeme dále

Co si před nástupem trestu připravit

Když se budete před nástupem do vězení schovávat
– Budete mít ještě před samotným nástupem do vězení na krku další soud za maření úředního rozhodnutí a soudce Vám prodlouží trest (ti mírnější zpravidla přidávají měsíc za měsíc tzv. maření, tedy nenastoupení).
– Šance, že Vás pak pustí za dobré chování po polovině či třetině trestu, se dramaticky snižuje.
– V případě, že budete ve věznici, kde je možné pracovat i venku, máte značnou nevýhodu.
– Jednou Vás stejně chytí, nebudete připraveni a do vězení půjdete rovnou z ulice.

Když se s nástupem do vězení srovnáte
– Zásadní výhoda při pozdější žádosti o dřívější propuštění.
– Nesrovnatelné zvýšení důvěryhodnosti u vězeňských orgánů a jednodušší zaměstnání na nestřežených i venkovních pracovištích. Dobrovolným nástupem do vězení získáte.
– Je pravděpodobné, že když se bude na začátku rozhodovat, do jaké věznice Vás po nástupu umístí, k tomuto faktu bude přihlédnuto a pojedete do té lepší (a že jsou mezi nimi sakra velké rozdíly).
– Ve vybraných věznicích je i mnohem realističtější možnost dostat se v průběhu výkonu trestu na tzv. vycházku, popřípadě dokonce třeba i na několik dní domů.
– Připravíte si s sebou tašku s hygienou, trvanlivým jídlem, kávou a tabáky, což se Vám ve vězení bude hodit mnohem více, než si teď dovedete představit. Opravdu!!!

Pozor, je tady ještě i možnost, že nastoupíte později, než Vám bylo nařízeno. I když budete „venku“ třeba i o měsíc déle, možná se Vám nic nestane, ale před nástupem do vězení se stejně neschováte. A pokud by Vás v průběhu chytila policie, automaticky jdete před soud. Nastoupit lze v jakékoliv vazební věznici v ČR, ne jen tam, kde máte podle oznámení určeno. Pokud by Vás někde odmítli a Vy už byste nestihli včas nastoupit v jiné, nechte si o odmítnutí vystavit potvrzení.