Po propuštění z vězení

Lion-1204811_960_720

Co vlastně dělat po propuštění z vězení.

  1. V první řadě se většina lidí jde bavit a vyhledat společnost, od které byly odděleni. Když se z toho dostanete, zjistíte, že jste v normálním světě.

  2. Hned po propuštění z vězení je třeba zajistit několik základních věcí s úřady

  3. Zajděte se nahlásit na úřad práce. Je to důležité udělat do týdne. Většina z vás má dost dluhů, takže není od věci, dluhy nezvyšovat. Někdo Vám totiž musí platit sociální a zdravotní pojištění. Na stejném místě je třeba vyřídit sociální dávky.

  4. Přihlaste se u obvodního lékaře. Je to pro vás důležité i z důvodu následného nástupu do práce a zdravotní prohlídky. Určitě to nepodceňujte, i když je Vám to třeba nepříjemné.

  5. Při propuštění jste dostali zprávu pro sociálního kurátora. Navštivte ho. Můžete jeho prostřednictvím dostat 1000 Kč (záleží na tom, jestli si s sebou nesete peníze z VT, a na osobě kurátora).

  6. Jakmile se vzpamatujete, je fajn dívat se po práci.

  7. Pokud jste zároveň dostali dohled probační a mediační služby, je dobré se na PMS hned po propuštění z vězení přihlásit. Není to povinnost, probačka Vás k tomu musí vyzvat a stejně to udělá, ale dost Vám to zpříjemní další život. Věřte mi, dívají se na to velmi dobře.

Další doporučení, co dělat po propuštění z vezení budou přibývat.

Neziskovky

Oddlužení

Výmaz z trestního rejstříku

Pomoc se zastavováním exekuci

Práce po propuštění

Rady pro blízké po propuštění