Věznice Karviná

Adresa věznice Karviná:

Vězeňská služba ČR
Věznice Karviná
Fryštátská 178
733 01 Karviná

Č.Ú. pro zasílání peněz – variabilní symbol – rodné číslo

6015-69938881/0710

Adresa místně příslušného soudu (pro podání PP, či přeřazení):

park B. Smetany 176/5, 733 01 Karviná

Telefonní čísla:

Telefonní ústředna: 596 308 111

Celkové hodnocení 1-10

Web věznice Karviná:

http://www.vscr.cz/veznice-karvina-77/

Základní údaje:

Typy výkonu trestů:

Zvýšená ostraha, ostraha, dozor

Kapacita: 205

Pro muklíky: hodnocení 0 nejhorší 10 nejlepší

Půlky PT:  ?; Půlky vícetresti: ?; Přeřazení: 7; PT: ?; Jídlo: 5; Práce: 8; Režim: 4; Vězni: 6

Poznámka: K této věznici máme zatím jen minimum ověřených aktuálních informací, proto budeme rádi za podněty. Každopádně pátráme po ověřených zdrojích.

Doporučení advokáti pro PP a pod:

 

Základní informace o Věznici Karviná:

(zdroj vsctr.cz)

Věznice Karviná byla postavena v letech 1915-1916, v době I. světové války. Její nejnovější historie začíná v dubnu 1997, kdy byli do věznice po řadě změn a oprav eskortování první vězni.

Věznice se původně profilovala jako vazební, ale v současné době zajišťuje výkon trestu odnětí svobody. Nyní je profilována jako věznice se zvýšenou ostrahou a trest odnětí svobody zde vykonávají odsouzení v těchto odděleních:

 • Oddělení s dozorem
 • Oddělení s ostrahou
 • Oddělení se zvýšenou ostrahou
 • Oddělení se zvýšenou ostrahou se zesíleným stavebně technickým zabezpečením
 • Oddělení specializované pro výkon trestu odsouzených s mentální retardací ve věznici se zvýšenou ostrahou
 • Oddělení specializované pro výkon trestu odsouzených trvale pracovně nezařaditelných ve věznici s ostrahou
 • Oddělení specializované pro výkon trestu odsouzených trvale pracovně nezařaditelných ve věznici se zvýšenou ostrahou, jehož součástí je i úsek pro imobilní odsouzené zařazené do typu věznice se zvýšenou ostrahou.

Normová ubytovací kapacita Věznice Karviná činí 205 míst.

Programy zacházení s vězni koncipují odborní zaměstnanci podle individuálních zvláštností odsouzených. U odsouzených v dozoru jsou posuzovány jejich pracovní zkušenosti z občanského života, finanční závazky (např. vyživovací povinnost), trestní minulost. Odsouzení splňující stanovená kritéria jsou pracovně zařazování na vnitřní pracoviště v režii věznice, nebo vnější pracoviště cizích zaměstnavatelských subjektů. Zde se podílejí mj. na rekultivaci krajiny Karvinska a Ostravska, zasažené důlní a průmyslovou činností. V rámci brigádnické činnosti se odsouzení podílejí na údržbě výsadby v atriu OS Karviná, provedli dokončovací práce v MŠ, nebo zazimovací práce v ubytovacím zařízení, které využívají k rekreaci i zaměstnanci věznice.

V nabídce vzdělávacích aktivit je výuka angličtiny, základů práce na PC. Od podzimu roku 2008 je ve věznici 2x ročně realizován program „Zastav se, zamysli se a změň se“. Ze zájmových aktivit jmenujme alespoň sportovní hry, modelářský kroužek, tvořivé dovednosti.

Do věznice docházejí zástupci církví a náboženských společností, kteří ve spolupráci s vězeňským kaplanem zajišťují duchovenskou službu. Věznice spolupracuje s nestátními neziskovými organizacemi (Renarkon, Armáda spásy) i státními institucemi jako je Probační a mediační služba – středisko Karviná, sociální kurátoři, apod.

Ve Věznici Karviná je k 1.4.2012 zaměstnáno 160 zaměstnanců, z toho 86 příslušníků vězeňské stráže, 18 příslušníků justiční stráže  a 56 občanských zaměstnanců. Vedení věznice klade velký důraz na vzdělávání zaměstnanců, zejména pak v kurzech organizovaných IV VS ČR. Celá řada zaměstnanců studuje na vysokých školách.

8 komentáře v “Věznice Karviná

  DAVid

  (19.5.2017 - 7:25)

  Dobrý den, jde ve věznici v karviné nějaký sportovní program?či posilovna?knihovna? děkuji

  Kateřina

  (27.6.2017 - 12:11)

  Dobrý den, a prosím ve vazební věznici Ostrava, může se tam pracovat, štosovat, jaké aktivity tam probíhají?

   Obase

   (27.6.2017 - 16:30)

   Pracovat ve vazbě může jen teoreticky, nevím co je štosování. A z aktivit může jednou za den na hodinovou vycházku. B mají velmi přísný režim.

    Kateřina

    (28.6.2017 - 0:08)

    Prosim, ó jaký režim se na vazbě B jedna? Na co mají práva a povinnosti? A prosím jakto, že jen teoreticky? Vazební věznice Ostrava práci nedovoluje? Prosím objasněte mi tu vazbu B, děkuji ze srdce

     Obase

     (28.6.2017 - 6:34)

     Jedná se o takzvanou koluzní vazbu jejíž účelem je zabránění ovlivňování svědků. Pošta chodí přes vyšetřovatele a návštěvy probíhají za přímého dohledu. Nárok na návštěvu je jednou za 14 dní 2 hodiny. Vazebníci se mohou dostat do práce z pravidla jen jako nosiči jídla, vybíráni jsou přitom z pravidla lidé, u kterých je předpoklad, že budou na vazbě delší dobu.

  Kateřina

  (28.6.2017 - 7:09)

  Děkuji. Prosím a je pravda že vězni jsou šikanování i bachaři? Co dobrého bratrovi napsat aby zároveň bachaři věděli že plní povinnosti a poslouchá, a co udělat proto aby mu kluci nekradi věci a nesikanovali ho?? Co doporučit? Ach jo dekuji

  Holotka

  (16.9.2017 - 18:48)

  Tak arogantní chování, které jsem zažila od pracovníka výkonu trestu jsem se ještě nesetkala. A to jsem civilní osoba a ne odsouzený, je mi z takových lidí špatně, využívají své postavení k tomu, aby mohli odsouzené šikanovat a čekají na své bonzáky, kteří jim bonzují. Nejhorší je, že my se to dozvíme nebo nedozvíme a když se nějakému takovému pracovníkovi výkonu trestu znelíbíte, tak Vás utopí jak myš a vy s tím nic nemůžete udělat, protože mukli jsou mukli a ti jsou pro ně odpad společnosti. Je to otřesné, ale je to tak. Takoví lidi by tam vůbec neměli pracovat, ale za ty peníze, v teplu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *