Skupiny vnitřní diferenciace

Název zní složitě ale je to vlastně děsně jednoduché. Co se tedy pod pojmem skupiny vnitřní diferenciace skrývá. Jedná se o jednoduchý systém motivace odsouzených k tomu, aby se chovali řádně a dělali třeba pro sebe i něco více než ostatní. Samotný přístup a způsob přeřazování, stejně jako podmínky jsou v různých věznicích a někdy i různých odděleních stejných věznic velmi rozdílné. Někde se daří vytvořit motivující prostředí, někde je to jen formalita. (Vytři podlahu, či si na to někoho najmi a máš za 6 měsíců 1. diferenčku).

Diferenční skupiny jsou 3.

Do první se řadí ti nejhodnější a z její ,,držení“ by mělo vycházet mnoho výhod. V praxi je to však spíš teorie. A vnější motivace je minimální. Jsou dokonce věznice, kde je 1. PSVD spíše za trest. Nicméně je to jeden z velmi důležitých hodnotících faktorů pro soud.

Druhá diferenční skupina je pro ty, co nastoupily. Tedy je dána automaticky a zůstává dále lidem, kteří nejsou problémoví, ale zároveň se jim nic moc nechce dělat. S druhou diferenčkou nemusíte mít problém s ničím, ale nikam se taky nedostanete.

Třetí diferenčka je za trest. Pokud máte hodně kázeňských trestů, nebo ani papírově neplníte tzv. program zacházení. Dostanete 3 diferenčku a máte min na 3 měsíce zavřenou cestu k veškerému nadstandardu.

4 komentáře v “Skupiny vnitřní diferenciace

 • Radka

  (7.9.2021 - 21:15)

  Proc kdyz odsouzeny pracuje a vezme si gumu do munduru jako to delaji ostatni vezni proc dostane 3 stupen diferecky a konci v praci proc!!!!!!Neni problemovy vezen ba naopak.Drogy ano gumy ne nepochopitelne!!!!!!!!!!

 • Sylvije

  (17.5.2023 - 0:11)

  Co je 3 diferecka

  • obase.cz

   (17.5.2023 - 19:19)

   To je vnitřní zařazení vězně, který neplní cíle programu zacházení. O.

 • Sylvije

  (21.1.2024 - 16:18)

  Ma 3 diferecku a trvá to už 6 měsíců a chodí do práce a nedávají pochvali ani za to ze si vezme práci navíc no hrozne

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.