Odpovídá právník

Zuzana Candigliota logo

Právníci z advokátní kanceláře Mgr. Zuzany Candigliota zde odpovídají na vaše otázky týkající se právních otázek.  Jsou situace, ve kterých jsme s rozumem v koncích a tak jsme velmi vděční za ochotu právní kanceláře k tak úzké spolupráci. Tedy s nám poprvé podařilo spustit skutečnou on-line právní poradnu pro osoby postižené výkonem trestu. Zde tedy můžete zanechat své dotazy v právních věcech.

můžete kontaktovat i na mail pravnik@obase.cz

4 353 komentáře v “Odpovídá právník

  • Michaela

    (24.10.2024 - 9:57)

    Dobrý den chci zeptat ,druh teď 5listopadu 2024ma výstup,ale včera mu přišel od soudu dopis že v pátek zítra se má dostavit k soudu .v dopise není ohledně čeho se má dostavit není tam nic napsané .IČO se může jednat .takže nevíme důvod

    • právník

      (24.10.2024 - 10:55)

      Vážená paní Michaelo,
      z Vašeho příspěvku nevyčtu žádnou konkrétní otázku. Sdělujete, že Váš druh má dne 5. 11. 2024 konec trestu odnětí svobody, a že včera (tj. dne 23. 10. 2024) obdržel od soudu dopis s předvoláním na nějaké soudní jednání, které se uskuteční zítra (tj. 25. 10. 2024). Nevíte o co se jedná.
      Pokud má Váš příspěvek směřovat k otázce, o jaké soudní jednání se může jednat, pak to neodhadneme ani my. Na předvolání je zcela jistě uvedena nějaká spisová značka, označení soudu, možná také odkaz na paragraf nějakého zákona, což by mohlo pomoci, ovšem bez těchto informací se předmět jednání nedá blíže identifikovat.
      Jediné, co k tomu mohu uvést, je, že pravděpodobně nebude splněna zákonem stanovená lhůta k přípravě (viz ustanovení § 233 odst. 2 trestního řádu), tzn. soud nebude moci jednat, pokud se Váš druh této lhůty sám nevzdá. Lhůta k přípravě musí být zachována pro většinu jednání soudu v trestním řízení až na pár výjimek, jakým je např. vazební zasedání.

      • Michaela

        (6.11.2024 - 6:07)

        Dobrý den mám dotaz,druh měl výstup 5listopadu2024,přišel mu dopis po roku a půl že má soud.tyden před výstupem mu soud udělil dalších 8mesicu ve věznici,je to za řízení bez papírů a rok starý ,tak to nechápu.kdy může žádat o půlku nebo domácí vězení.Muze ho propustit ředitel věznice když dám žádost

        • právník

          (6.11.2024 - 15:09)

          Vážená paní Michaelo,
          proti usnesení soudu o tom, že odsouzený je povinen vykonat trest z dřívějšího podmíněného odsouzení je přípustná stížnost, která má odkladný účinek – tedy Váš přítel se mohl proti takovému usnesení soudu bránit, dokud toto usnesení ještě nebylo v právní moci.
          Nicméně, další trest je již nařízen k výkonu a prakticky i vykonáván, byť za poněkud nejasných okolností. V takovém případě se oba tresty ve své výměře sčítají a lhůty pro podmíněné propuštění se počítají ze součtu výměr obou trestů. Je možné, že Váš přítel může podat návrh na podmíněné propuštění klidně ihned, což ale nemohu vědět, neboť nevím jaký trest a v jaké výměře předcházel tomu současnému, ani zda již dříve bylo (a kdy) rozhodováno o předchozím návrhu na podmíněné propuštění. Zkrátka nemám potřebné informace, abych Vám mohl jasně a konkrétně odpovědět.
          Přeměna trestu odnětí svobody na trest domácího vězení již není možná, neboť zákon takový postup neumožňuje. Ředitel věznice nemůže podmíněně propustit Vašeho přítele – o podmíněném propuštění rozhoduje jedině soud, a to za podmínek, které stanoví trestně právní předpisy.

          • Eliška

            (7.11.2024 - 18:42)

            Dobrý den syn je ve vyšetřovací vazbě Pankrác prý nesmí s nikým komunikovat jen mi zavolal jeho obhájce že mi syn vzkazuje že je v pořádku a mám mu poslat balík znamená to že nepotřebuji balíčenku.Děkuji

  • Simona

    (25.10.2024 - 22:36)

    Dobrý den, mám přítele který loni v zimě spáchal čin za který byl už v minulosti trestaný, následoval soud který skončil podmínkou, na ten se ale státní návladní odvolal takže následoval další soud kde byl trest proměněn na rok a půl odnětí svobody. Bez ohledu na to že přítel splnil vše co u prvního soudu slíbil, má řádně placenou insolvenci, novou nájemní smlouvu a pracovní taky. Chtěla bych se zeptat zda má cenu se ještě dovolávat k soudu nebo zda se nedá požádat o třeba domácí vězení. Protože přece to vše na čem si teď zakládal a splnil nemá zase nechat tak. To ho přece nebude po propuštění trestu motivovat k tomu znovu to dokázat ale spíš naopak. Dekuji

    • právník

      (27.10.2024 - 11:35)

      Vážená paní Simono,
      vzhledem k tomu, že nemám žádné informace o celé trestní věci Vašeho přítele, nemohu ani posoudit, zda má smysl podávat dovolání k Nejvyššímu soudu či nikoliv. Úplně obecně mohu uvést, že pokud Váš přítel uznává vinu – a dovoláním by napadal „pouze“ uložený trest (druh a jeho výměru), pak dovolání má minimální šanci na úspěch. Dovolání zaměřené jenom do trestu by mohlo uspět pouze pokud by obecné soudy uložily nezákonný trest (např. mimo trestní sazbu) nebo by se jednalo o trest absolutně nepřiměřený tomu, co odsouzený spáchal. To bude jen stěží splněno, pokud byl uložen trest odnětí svobody o výměře 18 měsíců. Samozřejmě mohou být splněny jiné důvody pro podání dovolání, ale to se vracíme k zpět na začátek – o celé věci nemám žádné informace, tudíž to nemohu posoudit.
      V této situaci – po právní moci odsuzujícího rozsudku, již nelze požádat o uložení trestu domácího vězení. Nelze ani změnit trest odnětí svobody na trest domácího vězení.
      Ohledně té motivace můžete mít pravdu, ale to mělo zaznít u hlavního líčení před soudem – v rámci obhajoby…

      • Jan

        (2.11.2024 - 15:56)

        Dobrý den,chci se zeptat,byl jsem podmíněn propuštěn z V.T 2021 lhůtu jsem měl do 16.07.2023.jsem po podmínce v podmínce jsem měl uhradit škodu poškozením ještě se tak nestalo částečně ji platím dle svých možností. Za další ziju v zahraničí nemám v cz žádnou adresu nemohli mě kontaktovat tak mě dali do patrani má probíhat nějaké jednání o prodloužení nebo že jsem ustal tu podmínku nebo co se bude dít? Když jsem momentálně teď v patrani nemohli mě doručit nejspíše předvolání…ale už to řeším bojím se že když si budu vyzvedávat ten dopis ze mě hned dají do tepláku že mě nepustí z podezření z útěku do zahraničí..adresu i kontak jsem ji na sebe dal moji trvalou adresu v zahraničí? Můžete mě dát na tady to radu jednalo by se o 7 měsíců z 38 měsíců? Myslím propaleni ty podmínky děkuji vám Jan.

        • právník

          (4.11.2024 - 13:27)

          Vážený pane Jane,
          doporučuji Vám kontaktovat nějakou advokátní kancelář – a nechat se v řízení zastupovat advokátem. Obhájce by mohl dosáhnout zrušení zatykače, mohl by rovněž dosáhnout prodloužení zkušební doby, abyste získal ještě nějaký čas doplatit způsobenou škodu a tak dostát své povinnosti, která Vám byla při podmíněném propuštění stanovena, jak sám uvádíte.

  • Michal Kysela

    (26.10.2024 - 12:06)

    Dobrý den, chtěl bych se zeptat na mojí přítelkyní která je poprvé ve výkonu trestu, jakou má šanci dostat se na 1/3domů,po případě na polovinu trestu. Děkuji Kysela

    • právník

      (27.10.2024 - 11:49)

      Vážený pane Michale,
      v obecné rovině mají osoby, které se nacházejí ve výkonu trestu odnětí svobody poprvé, vyšší šanci na podmíněné propuštění. Nicméně, soud posuzuje každý návrh na podmíněné propuštění individuálně – hodnotí celou řadu skutečností, které k odsouzené osobě zjistí. Důležitá je např. zpráva věznice o chování odsouzené osoby, zda odsouzená osoba dobrovolně a včas nastoupila do výkonu trestu, jak se staví k povinností nahradit škodu (pokud škoda trestným činem vznikla) a jak nahlíží na spáchanou trestnou činnost. U trestných činů spáchaných pod vlivem nějaké závislosti (např. drogy, alkohol), sexuálních a násilných trestných činů také záleží např. na tom, zda se odsouzená osoba ve výkonu trestu podrobila nějaké terapii či léčbě a s jakým výsledkem. Dále soud hodnotí, do jakého prostředí se odsouzená osoba v případě podmíněného propuštění bude vracet, tzn. zda má zajištěno bydlení a pracovní uplatnění, jak řeší svou dluhovou problematiku, atd.

  • Marketa

    (26.10.2024 - 14:59)

    Dobry den,chtela bych se zeptat koho a jak se zada o premenu z vezeni do domaciho vezeni a jaka je sance?Moc dekuji Marketa

    • právník

      (27.10.2024 - 11:55)

      Vážená paní Markéto,
      přeměnit nepodmíněný trest odnětí svobody na trest domácího vězení již není možné.
      Tento postup byl možný pouze do 31. 12. 2021, ale od 01. 01. 2022 došlo k účinnosti zákona č. 220/2021 Sb., který částečně novelizoval trestní zákoník a tuto možnost zcela zrušil (bylo vypuštěno ustanovení § 57a tr. zákoníku).

  • Anonym

    (26.10.2024 - 21:10)

    Dobrý den chtěla bych se zeptat jak se můžu spojit s přítelem, když ho zavřeli v Polské věznici a nezná na mě určitě zpaměti číslo ani adresu.Předem děkuji za radu..

    • právník

      (27.10.2024 - 12:01)

      Dobrý den.
      Budete muset napsat Vašemu příteli dopis nebo se spojit s jeho obhájcem, který může zajistit předání kontaktních údajů.

    • Eliška

      (30.10.2024 - 4:58)

      Dobrý den mohu se zeptat synovi jsem poslala už 4 dopisy na Pankrác od prvního dopisu je to 14 dní a stále nemám žádnou odpověď je možné že mu poštu nepředávají? Vím že by mi ihned odpověděl.nemám o něm žádné zprávy už 6 týdnů a mám o něj strach.kam se mohu obrátit a zjistit zda mu pošta byla doručena.děkuji

      • právník

        (30.10.2024 - 17:06)

        Vážená paní Eliško,
        neuvádíte podstatnou informaci – zda Váš syn v pankrácké věznici vykonává vyšetřovací vazbu nebo trest odnětí svobody. Pokud vykonává vyšetřovací vazbu, pak je možné, že byl soudem shledán tzv. koluzní důvod vazby, což by v praxi znamenalo, že korespondence Vašeho syna prochází kontrolou policejního orgánu, která nějakou dobu trvá. Pokud Váš syn v pankrácké věznici vykonává trest odnětí svobody, pak korespondenci Vašeho syna kontroluje pouze vězeňská služba, což nepředstavuje žádné zdržení (resp. max. jeden den) a korespondence je Vašemu synovi předávána obratem. V takovém případě je možné, že Váš syn nemá u sebe psací potřeby, obálky či dostatek poštovních známek – pošlete mu dopis, který bude obsahovat poštovní soupravu (papíry a obálky) + několik poštovních známek a propisku. Na obálku dopisu označte adresáta (Vašeho syna) jménem, příjmením, datumem narození a adresou věznice. Datum narození u adresáta je velmi důležitý údaj, neboť ve věznici se může nacházet několik vězněných osob se stejným jménem a příjmením, takže Vaše dopisy, pokud neuvede datum narození adresáta, mohou končit u kdoví koho….
        Závěrem uvádím, že o Vašeho syna nemusíte mít obavy. Pokud by byl např. vážně nemocen, vězeňská služba by Vám tuto informaci sdělila. Bude se tedy jednat spíše o nějaký „technický“ problém…

  • Martin

    (29.10.2024 - 18:13)

    Dobrý den
    Je možné propuštění na 1/3 u § 198.
    Známí dostal 5 let a dnes mu ve vězení řekli že má šanci. Je to prvotrest. Je bezproblémový, má pochvaly, má práci. Nastoupil včas.
    Ve věznici pomáhá jak může a chválí ho za pomoct ostatním. Vychovatel si jeho spisy pročetl a řekl že šanci na 1/3 má jde to i s tímto paregrafem? Děkuji

    • právník

      (29.10.2024 - 20:16)

      Vážený pane Martine,
      ustanovení § 198 tr. zákoníku má různé odstavce, případně odstavce jsou rozděleny ještě na písmena, takže to musíte uvést celé včetně odstavce a písmene.

      • Martin

        (30.10.2024 - 20:51)

        Dobrý den
        Je tam napsané § 198 odst .1 2 písm c) d) tě.zakoniku
        Děkuji mockrát

        • právník

          (30.10.2024 - 22:08)

          Vážený pane Martine,
          vychovatel věznice má pravdu – nejedná se o zvlášť závažný zločin, takže pokud je Váš známý odsouzen pouze za trestný čin dle ustanovení § 198 dost. 1, odst. 2 tr. zákoníku a ve výkonu trestu odnětí svobody se nachází poprvé, pak může podat žádost o podmíněné propuštění již po výkonu jedné třetiny trestu odnětí svobody.

        • Mája

          (1.11.2024 - 10:11)

          Dobrý den prosím vás jak dlouho se čeká na soud o PP?? Žádost podána 10.10 děkuji věznice Nové Sedlo

          • právník

            (1.11.2024 - 11:14)

            Vážená paní Májo,
            na Vaši otázku nelze přesně odpovědět, protože to je různé.
            Pravděpodobně do konce měsíce listopadu by mělo být nařízení veřejné zasedání.

  • Robert

    (1.11.2024 - 7:04)

    Dobrý den syn dostal 5 let sedí už 4 roky chtěl by jít na predvystupni oddělení jak prosím postupoval děkuji

    • právník

      (1.11.2024 - 9:50)

      Vážený pane Roberte,
      na zařazení do předvýstupního oddělení nemá žádný odsouzený právní nárok. Je pouze na rozhodnutí věznice, zda toho kterého odsouzeného zařadí na toto oddělení či nikoliv. Váš syn se tedy musí obrátit na zaměstnance věznice, ve které aktuálně vykonává trest odnětí svobody, se žádostí, aby jej zařadili do předvýstupního oddělení. Rozhodnutí je pak plně v gesci věznice.

  • Jsem Vladimíra neumannova

    (8.11.2024 - 15:53)

    Dobrý den ,včera měl můj přítel soud na Míčánkách v Praze,byla jsem tam měl mít ex ofo přiřazeného advokáta ,můj přítel vykonává trest ve věznice Plzeň bory .pred hl líčením sem přišla dřív abych se poradila s advokátem jenže místo advokáta tam stal pan vypadal jak bezdomovec smrděl měl jeden zub klepal se asi nemocny starý člověk to chápu ale řekl mi ze je zástup za právníka ze ma plnou moc jak vůbec takové člověka můžou pustit do soudní síně aby rozhodoval někomu o životě ?pan nemohl skoro mluvit státní zástupkyně se mu celou dobu vyloženě vysmívala a kroutila hlavou chvíli se i snažil ale kdo nudě brát na takovehleho člověka ohled v soudní síni bylo mi ho líto ale apsolutne nevěrohodná osoba občas mluvila i z cesty přítel prohrál odvolaly jsme se .potrebuji to co nejdřív řešit jakou a kam mam poslat stížnost ohledně toho a jak vůbec zjistím našeho advokáta k případu nikdo se příteli neozval .jeste kely byt vypracované male otázky jak k tomu přihlíží a jak cítí jeho skutky atd.a ve spisu vůbec nebyly ex offo mu to ani nedal vědět prosim jak se bránit a vydupat si aspoň seriózního ex offa na kterého mame právo kdyz nemáme na svého advokáta moc dekuji

    • právník

      (10.11.2024 - 11:28)

      Vážená paní Vladimíro,
      Váš přítel musí znát totožnost přiděleného obhájce, jakož i kontakty na něj, neboť Vašemu příteli muselo být doručeno opatření soudu, jímž soud obviněnému ustanovuje obhájce z řad advokátů. Toto opatření v písemné formě soud vždy doručuje jak obviněnému, tak ustanovenému obhájci. Navíc předpokládám, že ustanovený obhájce navštívil Vašeho přítele ve věznici, resp. proběhla tam nějaká porada mezi obviněným a obhájcem, jinak by obhajoba ani nemohla být před soudem řádně vedena.
      K zastoupení ustanoveného obhájce u soudního řízení (substituce) běžně dochází, zejména pokud nastane časová kolize ustanoveného obhájce s jiným soudním jednáním. Zástupce ustanoveného obhájce (říká se mu substitut) však musí být podrobně seznámen s projednávanou věcí a musí být schopen plnohodnotně vést obhajobu.
      Pokud Váš přítel nebyl spokojen s výkonem substituta, pak bude nejlépe, když celou tuto věc probere s ustanoveným obhájcem s tím, že vysloví požadavek, aby konkrétně tento substitut už dále obhajobu nevykonával. Domnívám se, že podávat stížnosti na Českou advokátní komoru nebo kdekoliv jinde nebude příliš účelné, neboť advokátům k výkonu profese není stanoven žádný věkový limit. Advokát by měl být u jednání před soudem vhodně společensky (přiměřeně formálně) oblečen a při obhajobě v trestním řízení musí mít na jednání soudu oblečen advokátní talár.
      K celé věci podotýkám, že advokát nerozhoduje o výsledku věci – takovou kompetenci má pouze soud, ale je zřejmé, že advokát může správnou a účelnou obhajobou ovlivnit rozhodnutí soudu, proto rozumím Vaší nespokojenosti. Zmíním ještě, že k substituci dochází i v případech, kdy klienta zastupuje zvolený advokát, nicméně tam je možné toto limitovat textací plné moci či smlouvou o poskytování právních služeb, což u soudem ustanoveného obhájce možné není.

  • Alena

    (8.11.2024 - 19:36)

    Dobrý den,prosím mám dotaz,jak lze dosáhnout nízkého stupně zabezpečení,když má střední?jestli soudně, kdy se může o to pokusit,za jakých podmínek,děkuji moc za odpověd

    • právník

      (10.11.2024 - 11:53)

      Vážená paní Aleno,
      odsouzený může podat k rukám ředitele věznice žádost o přeřazení do mírnějšího stupně zabezpečení. O takové žádosti rozhoduje ředitel věznice, a to zpravidla na doporučení odborné komise složené z několika pracovníků vězeňské služby (vychovatel, speciální pedagog, psycholog, pracovník OPaS a další). Pokud této žádosti ředitel věznice nevyhoví, pak lze jeho rozhodnutí nechat přezkoumat soudem.
      Doporučuji, aby odsouzený nejprve konzultoval žádost o přeřazení do mírnějšího stupně zabezpečení se svým vychovatelem, který zpravidla dokáže vyhodnotit individuální situaci odsouzeného a vyjádřit se k případným šancím. Pokud žádost o přeřazení do mírnějšího stupně zabezpečení bude nakonec ředitelem věznice zamítnuta, pak mi přijde vhodnější toto rozhodnutí respektovat – a např. žádost podat později znovu. Podrobit rozhodnutí ředitele věznice soudnímu přezkumu mi nepřijde příliš šťastné, neboť za bezpečnost ve věznicích odpovídá vězeňská služba, která také nejlépe „zná“ toho kterého odsouzeného, tzn. případná rizika musí nést právě věznice – také rozhodovací kompetence by měly zůstat u VSČR.

  • Libuše

    (14.11.2024 - 17:40)

    Dobrý den, chtěla jsem se zeptat zda se dá nějak zrušit příslib bydlení. Dala jsem příslib bydlení člověku ve kterém jsem se spletla pro propuštění byl u mě dva dny a pak zmizel a už se ani neozval. A nechci aby teda potom nebyl nadale semnou spojován proto bych chtěla vědět zda se to dá zrušit. Děkuji za odpověď

    • právník

      (14.11.2024 - 18:31)

      Vážená paní Libuše,
      můžete písemně sdělit soudu, který rozhodoval o podmíněném propuštění odsouzeného, že v soudním řízení byl předložen Vámi vystavený příslib bydlení, ale že odsouzený ve Vaší nemovitosti bydlel pouze dva dny bezprostředně po podmíněném propuštění, od té doby u Vás nebydlí a nadále je pro Vás nekontaktní. Takovým sdělením docílíte např. toho, že soud nebude na Vaši adresu doručovat písemnosti pro odsouzeného, případně na Vaší adrese nebude odsouzeného hledat pracovník PMS ČR, pokud byl uložen dohled.
      Nad rámec Vašeho dotazu podotýkám, že vystavením příslibu bydlení se nezavazujete, že odsouzený po propuštění na svobodu bude u Vás na jisto bydlet (to nejste schopna garantovat), ale pouze k tomu, že odsouzený má tu možnost, bude-li sám chtít.

    • alena

      (16.11.2024 - 18:23)

      Děkuji Vám za odpověd

  • Tomáš Siedtmann

    (16.11.2024 - 6:58)

    Zdravím, mám dotaz prosím. Může osoba propuštěná podmíněně pracovat v Německu v příhraničí formou denního dojíždění, aby nehrozil žádný postih?

    • právník

      (16.11.2024 - 9:17)

      Vážený pane Tomáši,
      Váš dotaz nelze zodpovědět zcela jednoznačně. Soud při podmíněném propuštění může odsouzenému uložit různé povinnosti či omezení – ve zkušební době pak odsouzený musí uložené povinnosti plnit a omezení dodržovat. Soud také může stanovit dohled nad chováním podmíněně propuštěného odsouzeného – dohled realizuje probační úředník. Pro jednoznačnou odpovědět by proto bylo nutno nastudovat usnesení soudu o podmíněném propuštění, které obsahuje všechny tyto informace (soudem uložené povinnosti, omezení, dohled PMS ČR, atd).
      V úplně obecné rovině mohu uvést, že výkon práce v zahraničí by neměl pro osobu podmíněně propuštěnou znamenat žádný problém, pokud tato osoba plní soudem uložené povinnosti – např. řádně splácí škodu, plní dohled probačního úředníka, podrobuje se terapii či léčbě, atd. Pokud soud podmíněně propuštěné osobě neuložil žádné povinnosti ani omezení (i to se běžně stává), pak pro výkon práce v zahraničí není žádná překážka, samotný běh zkušební doby nepředstavuje komplikaci.

  • Alena

    (16.11.2024 - 18:30)

    Prosím,kdy asi vyjde novela trestního zákoníku,tady v příspěvcích se uvádí k 1.1.2025,ale v médiích se o tomto datu nepíše,vlastně o žádném třeba pozdějším termínu.A bude se nějak dotýkat už odsouzených?

    • právník

      (17.11.2024 - 14:57)

      Vážená paní Aleno,
      pokud máte na mysli velkou novelu trestních předpisů, jejímž cílem je mimo jiné uvolnit přeplněnost věznic, jak deklaruje MS ČR, pak zatím není na jisto znám datum účinnosti novely. Zcela jistě však tato novela nebude účinkovat ode dne 01. 01. 2025, podle těch nejvíce optimistických odhadů (tak je to i navrhováno vládou) by mohla novela účinkovat k 01. 07. 2025, nicméně je také možné, že k účinnosti (části) novely dojde až k 01. 01. 2026. Lze říci, že novela je na samém začátku legislativního procesu – schválila ji vláda, nyní bude předložena poslanecké sněmovně – senátu – prezidentu republiky, následně dojde ke zveřejnění ve sbírce zákonů, musí uplynout legisvakanční doba a teprve po jejím uplynutí začne novela účinkovat. Samozřejmě termíny účinnosti novely, které jsem uvedl, jsou zcela bez záruky – může to dopadnout také úplně jinak, když se jedná toliko o termíny navrhované vládou.
      Co se týká pravomocně skončených trestních věcí, tam na odsouzené bude dopad novely minimální, to lze uvést již nyní, ačkoliv ještě přesně nevíme v jakém konkrétním znění bude novela definitivně schválena. Osobám vykonávajícím trest za přečin zanedbání povinné výživy (alimenty) dle § 196 odst. 1 tr. zákoníku, bude trest ZŘEJMĚ zrušen, neboť tato skutková podstata bude z trestního zákoníku ZŘEJMĚ zcela vypuštěna a podobné to může být u osob, který byly odsouzeny za přechovávání určitého množství konopí. Opakuji však – a toto zdůrazňuji, že zatím nikdo neznáme definitivní znění novely – může dojít ještě k mnohým změnám, tzn. vše, co jsem uvedl, jsou pouhé odhady možného dalšího vývoje, které mohou a nemusí být naplněny.

  • Alena

    (17.11.2024 - 18:07)

    Moc Vám děkuji za vyčerpávající odpověd,je mi jasné že by k propouštění odsouzených nedošlo,spíš že by se mohly zmírnit nějaké tresty jako maření,krádeže atp.,ale to si přeje každý,jenže s tím asi novela vůbec nepočítá.,tuhle naději zasívají náznaky i pracovníci některých věznic

  • M

    (27.11.2024 - 19:34)

    Dobrý den, mám dotaz, jsem ve VTOS a zadal jsem o PP, sedím za mareni-řidičák. Žádost byla zamitnuta na základě počtu dřívějších odsouzení, podal jsem stížnost a rozhodnutí soudu 1stupne bylo potvrzeno a odůvodněno stejně jako u soudu 1stupne. 1PSVD,program Pardon, zajištěna práce, žádné dluhy, rodina a pevné zázemí, protidrogovy program Laxus, přeřazení do nízkého stupně zabezpeceni. Má otázka zní, zbývá mi 6mesicu do konce trestu, vím, že oba soudy porušily listinu základ.prav a svobod. Co s tím dal, podat ústavní stížnost nebo kam se obrátit? Dekuju za odp…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *