Albert Žirovnický konečně uspěl s žalobou proti vězeńské službě. Obase.cz

Albert Žirovnický konečně uspěl s žalobou proti vězeńské službě

Tento pro někoho věčný stěžovatel, se s vězeňskou službou léta soudí pro poškozování vlastního zdraví vlivem sdílení místností s kuřáky.

Vězeň vysoudil 200 tis. na VS

Albert Žirovnický konečně uspěl s žalobou proti vězeńské službě. Tedy až po intervenci ústavního soudu. Tento pro někoho věčný stěžovatel, se s vězeňskou službou léta soudí pro poškozování vlastního zdraví vlivem sdílení místností s kuřáky. Konečně mu dal soud za pravdu a uznal, že zákon v tomto ohledu funguje u V.S. jen teoreticky a vězeňská služba je zodpovědná za poškození zdraví vlivem pasivního kouření. Všichni nekuřáci by měli panu Žirovnickému poděkovat, protože se tak otevírá cesta k dalším žalobám a předevím k tlaku na změnu. Jediné, co mě mrzí, je, že vysouzené peníze nepůjdou z kapes odpovědných managerů V.S., ale z kapes nás daňových poplatníků. Panu Žirovnickému tleskám.

Bude možné nový zákon aplikovat

Po krátkém přečtení vládního návrhu na nový zákon o výkonu trestu ve mně vyvolává nejednu otázku. Ta nejdůležitější zní, lze jej vůbec aplikovat? Dle ústavy ČR nelze užít na odsouzené zákon, který by byl pro ně méně výhodný, než ten, na základě kterého jsou odsouzeni. Vzhledem k tomu, že se plánovaná novela má dotknout i odsouzených, kteří jsou již právě ve výkonu trestu. Považuji zákon za protiústavní a po podání stížnosti prvního odsouzeného, je velmi pravděpodobné, že bude zrušen ústavním soudem. Tedy všechna snaha i peníze do tohoto zákona investované budou zmařeny. Domnívám se, že to bude taky důvod, pro který tento zákon dříve odmítla ministryně Válková.

Autor příspěvku: obase.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.