Sociální poradna

V rámci sociální poradny, vám odpovídají zaměstnanci a spolupracovníci sociální služby AL PASO, Oblastní charity Třebíč.  Jsme velmi vděční za tuto možnost profesionální spolupráce. Na kolegy se můžete obracet s dotazy na věci týkající se sociální situace odsouzených, jejich dětí a rodin, také k zajištění bydlení, zaměstnání i rady týkající se provázení blízkých i vězněných osob. Své dotazy můžete psát v diskuzi níže, případně na mail alpaso@obase.cz.

177 komentáře v “Sociální poradna

 • Alena

  (22.4.2024 - 22:52)

  DOBRÝ DEN,PROSÍM MÁ NĚKDO MOŽNOST DÁT SYNOVI POTVRZENI O ZAMĚSTNÁNÍ,ZATÍM MÁ JEŠTĚ DOST ČASU,ALE PTÁM SE INFORMATIVNĚ,CO BY TO OBNÁŠELO ATD.NIKOHO ZNÁMÉHO NEMÁME,KAŽDÝ ŘÍKÁ,ŽE JE TO FORMALITA A NIKDO TO ZPĚTNĚ NEŘEŠÍ,CO PRO TO UDĚLAT ,KAM SE OBRÁTIT?

  • AL PASO Vysočina

   (25.4.2024 - 10:59)

   Dobrý den, Příslib práce s ubytováním, nebo samotné práce je možný po domluvě se zaměstnavatelem, nebo pomocí pracovních agentur apod. nevím jaké možnosti máte v okolí, zda jste z většího, či menšího města. My klientům po delší spolupráci můžeme také pomoci tento příslib získat, ale jsme sociální terénní program pro Vysočinu, v případě že jste na jiné části ČR obraťte se na službu, která je ve vašem kraji např. Rubicon, Podanné ruce apod. Za team AL Paso Veronika

 • Marie

  (6.5.2024 - 9:27)

  Dobrý den, mám byt v podnájmu, na který beru příspěvek na bydlení a společně se mnou bydlí přítel. Já mám nástup příští týden. Nevím, co dělat, abych pobírala já nebo přítel příspěvek dál aniž by se rušil? Když se přepíše smlouva na něj, tak pořád ještě el. a plyn je na mé jméno. Bohužel není šance se dostat do kanceláře na sociálce, abych to vyřídila osobně.

  • AL PASO Vysočina

   (6.5.2024 - 13:53)

   Dobrý den,
   v podstatě jsou dvě možnosti jak toto řešit .
   1) napsat smlouvu na byt na přítele, přepsat energie a ostatní služby na přítele ‚pokud nestihnete osobně lze vydat plná moc na tyto úkony
   2) ponechat tak jak je ale nechat přítele zahrnout do smluv, aby mohl nadále řešit a čerpat pomoc.

   jelikož nevíme na jak dlouho půjdete do výkonu. Předpokládáme tedy dobu cca rok – vyhodnější by tedy bylo zahrnout jej do smlouvy o nájmu a dát mu plnou moc k přepisu energii a služeb na své jméno.

   s pozdravem za team AL Paso Vysočina Veronika

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.