Vyroste v Ostravě nový justiční komplex?

Plány na výstavbu nového justičního areálu v Ostravě za zhruba 1,5 miliardy korun zatím zůstávají bez konkrétního posunu. Projekt počítá s tím, že po dokončení moderního komplexu by současnou budovu okresního soudu převzala radnice v Porubě. Mezi státem a městem však dosud nebyla uzavřena žádná smlouva a Ostrava musí celý záměr znovu projednat s novou vládou.

Stávající budova soudu je podle vedení instituce po letech provozu ve zhoršeném technickém stavu – na objektu jsou patrné známky opotřebení a do budovy zatéká. Soud by proto podle předsedkyně Markéty Stochové modernější zázemí uvítal, například větší prostory pro archivaci spisů.

Projekt je však momentálně na začátku a není jasné, zda a kdy se bude realizovat. Podle vedení Poruby nebyl za předchozí vlády podepsán žádný právně závazný dokument a vše zůstalo pouze ve fázi příprav. Město proto musí jednání se státem znovu otevřít.

Porubská radnice zároveň připravuje i záložní scénáře. Jednou z variant je rekonstrukce současné radnice, případně její rozšíření, pokud by plánovaný justiční areál nakonec nevznikl.

Ministerstvo spravedlnosti nyní připravuje podklady pro vládní dislokační komisi a pokračuje v jednání se statutárním městem Ostrava o podobě směnné smlouvy. Podle původních plánů měla výstavba nového areálu začít přibližně za dva roky.

Autor příspěvku: obase.cz

Napsat komentář

Pravidla diskuze: Pište česky, slušně a k věci. Spam (reklama, cizí jazyky, nesmysly) je automaticky odstraněn.

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *