Odpovídá právník

Zuzana Candigliota logo

Právníci z advokátní kanceláře Mgr. Zuzany Candigliota zde odpovídají na vaše otázky týkající se právních otázek.  Jsou situace, ve kterých jsme s rozumem v koncích a tak jsme velmi vděční za ochotu právní kanceláře k tak úzké spolupráci. Tedy s nám poprvé podařilo spustit skutečnou on-line právní poradnu pro osoby postižené výkonem trestu. Zde tedy můžete zanechat své dotazy v právních věcech.

můžete kontaktovat i na mail pravnik@obase.cz

4 141 komentáře v “Odpovídá právník

  • Nikola

    (14.4.2022 - 15:36)

    Odpovědět
    Dobrý den
    Přítel je ve výkonu trestu od června 2021
    Odsedět si má 17 měsíců
    V březnu 2022 měl soud ještě za jinou trestní činost a soud ho odsoudil nepodmíněně na dalších 27 měsíců,které začne ve stejné věznici vykonávat až po uplynutí prvniho trstu ,takže až za 17 měsíců
    Protože soud mu trest dal v úhrnem a né souhrnem
    14.7 2021 se nám narodil společný syn takže ho přitel viděl jen z fotek protože od mista bydliště je 420km daleko takže je nemožné ,tak daleko cestovat tak s malím dítětem
    Proto by chtěl požadat o domácí vězení
    S dvojky dyferenčky si udělal jedničku chodí do práce alimenty mi platí a platí i náhradu škody za tč za kterou teď sedí .
    Příslib práce i bydlení má zajištěné, ale prvotrestaný není
    Ale podmínku ani jinej alternativní trest nedostal vždycky si odseděl to co dostal celé
    Proto se chci zeptat kdy bude možné obrátit se na soud s žádostí o přeměnu trestu
    Zdali si musí odsedět i polovinu z těch 27 měsíců?
    Děkuju

    • právník

      (15.4.2022 - 8:25)

      Vážená paní Nikolo,
      soud může přeměnit zbytek nevykonaného trestu odnětí svobody za trest domácího vězení pouze u odsouzeného za přečin (to jsou ty nejméně závažné trestné činy) a až po výkonu alespoň poloviny trestu odnětí svobody. Nevím za jaké trestné činy je Váš přítel odsouzen, zda se jedná pouze o přečiny, proto ani nemohu uvést, zda v jeho případě takovou přeměnu zákon vůbec umožňuje. Nicméně rozhodně doporučuji, aby po výkonu poloviny trestu odnětí svobody požádal o podmíněné propuštění, nikoliv o přeměnu zbytku trestu odnětí svobody na trest domácího vězení, neboť se žádostí o podmíněné propuštění má výrazně vyšší šanci na úspěch, než se žádostí o přeměnu zbytku trestu odnětí svobody na trest domácího vězení. V této poradně jsem v minulosti již opakovaně uváděl konkrétní důvody proč je vždy lépe podat žádost o podmíněné propuštění, než žádost o přeměnu zbytku trestu odnětí svobody na trest domácího vězení, což si můžete vyhledat ve zdejší historii.
      Co se týká počítání lhůt pro podmíněné propuštění u více samostatně uložených trestů, pak tyto lhůty jsou počítány vždy ze součtu všech nevykonaných trestů. Váš přítel vykonává trest ve výměře 17 měsíců a dále bude vykonávat trest ve výměře 27 měsíců. Oba tresty se sečtou, což je 44 měsíců. Z tohoto součtu Váš přítel musí vykonat polovinu, což je 22 měsíců a poté může požádat o podmíněné propuštění. Pokud je Váš přítel odsouzen pouze za přečiny, pak může po 22 měsících požádat samozřejmě také o přeměnu zbytku trestu odnětí svobody na trest domácího vězení, ale šance na úspěch s takovou žádostí je výrazně nižší, než se žádostí o podmíněné propuštění, jak již jsem uvedl.

  • Nikola

    (15.4.2022 - 10:44)

    Děkuju moc za odpověď
    Ještě bych se chtěla zeptat ,jaký rozdíl je mezi úhrným a souhrným trestem
    Chápu že souhrn je všechny dohromady sloučit ale moc nechápu kdy dostanu souhrn a kdy úhrn
    A co je horší?
    Děkuju

    • právník

      (17.4.2022 - 10:41)

      Vážená paní Nikolo,
      – trest úhrnný – je uložen, koná-li se o všech sbíhajících se trestných činech společné (jediné) řízení, tj. je rozhodováno jediným rozsudkem nebo trestním příkazem. Je zde uplatněn princip absorpce, tzn. trest se ukládá vždy v rámci nejpřísnější trestní sazby;
      – trest souhrnný – je uložen, je-li souběh předmětem dvou či více řízení a není tedy možné rozhodnout jedním rozsudkem nebo trestním příkazem například proto, že některý ze sbíhajících se trestných činů vyšel najevo až poté, co již proběhlo řízení o jiném ze sbíhajících se trestných činů. Postavení odsouzeného ve vztahu k úhrnnému a ve vztahu k souhrnnému trestu je zásadně stejné.
      Soud uloží trest souhrnný, když odsuzuje pachatele za trestný čin, který spáchal dříve, než byl soudem prvního stupně vyhlášen odsuzující rozsudek za jiný jeho trestný čin (opět se uplatní princip absorpce).
      – Odsouzení si někdy myslí, že úhrnný trest je protipólem trestu souhrnného a je vždy přísnější, ale takto to nelze hodnotit. Z hlediska trestu za více trestných činů je podstatné, zda jde u pachatele o (nepravou) recidivu. Pokud pachatel spáchá časově po vyhlášení odsuzujícího rozsudku soudem I. stupně další trestný čin (případně více trestných činů) je ukládán již další (samostatný) trest – nejedná se o souběh a je vyloučeno uložit trest souhrnný.

  • Kamila

    (16.4.2022 - 13:02)

    Dobrý den, prosím chtěla bych se zeptat, syn je student, ale nyní ve výkonu trestu. Bude hradit vazbu a pobyt ve vězení? Někdo mu říká že ano, tady na stránkách psali že ne. Ale teď mu přišel dopis do vězení na uhrazení vazby, bez částky a bez adresy nebo čísla účtu. Děkuji Kamila

    • právník

      (17.4.2022 - 11:20)

      Vážená paní Kamilo,
      předně bych rád uvedl, že naše advokátní kancelář nemonitoruje příspěvky v jiných diskuzních vláknech tohoto webu, ani není jeho provozovatelem, pouze poskytuje odpovědi na otázky položené v tomto diskuzním vlákně – „odpovídá právník“.
      Co se týká Vašeho dotazu, pak je třeba v první řadě si ujasnit, zda Váš syn studuje v rámci výkonu trestu a jedná se o součást tzv. programu zacházení ve věznici nebo byl studentem před nástupem do vazby / výkonu trestu, ale ve věznici již nestuduje. Dále je zásadní, zda Váš syn již dosáhl 18 let věku, což předpokládám, že ano.
      Co se týká náhrady nákladů pobytu ve vazbě – pokud Váš syn dosáhl 18 let věku a byl pravomocně odsouzen, pak je povinen nahradit náklady vazby.
      Co se týká náhrady nákladů pobytu ve výkonu trestu odnětí svobody, pak je povinen hradit náklady výkonu trestu. Tyto náklady lze srazit z odměny za práci, pokud ve výkonu trestu nepracuje, může věznice k jejich úhradě použít peněžní prostředky, které má uloženy ve věznici. Od povinnosti uhradit náklady výkonu trestu je osvobozen odsouzený, který nebyl nezaviněně zařazen do práce a neměl v období kalendářního měsíce jiný příjem nebo jinou hotovost, nebo nedovršil 18. rok věku. Dále je osvobozen po dobu poskytování ústavní (nemocniční) péče, je-li zdravotně pojištěn podle zákona o veřejném zdravotním pojištění s výjimkou případů, kdy si přivodil zranění sám. Dále jsou důvodem pro osvobození povinné nebo prospěšné činnosti, které odsouzený vykonává v rámci resocializace a není přítomen přímo ve věznici ve výkonu trestu jako vzdělávací nebo terapeutické programy, přerušení výkonu trestu, účast na soudním jednání v postavení svědka nebo poškozeného.

  • Pavlina smutna

    (17.4.2022 - 11:57)

    Dobry den ja Vam psala email dekuji hezky den

    • právník

      (17.4.2022 - 12:14)

      Dobrý den,
      paní Pavlíno už jsem odpověděl rovněž na Váš e-mail.

  • Pavlina smutna

    (17.4.2022 - 14:23)

    Dobry den ano vim odpovedela jsem moc Vam dekuji jste super jinak ano syn sam nastoupil jak mel a je tam poprve chovani ma dobre tak by to mohlo klapnout dam vedet jinak moc Vam dekuji hezky den a hezke svatky

    • právník

      (17.4.2022 - 17:32)

      Budu držet palce! Vám také pěkné a klidné Velikonoce.

      • Magda Smejdova

        (19.4.2022 - 12:21)

        Dobry den pane dokrore,chtela bych se zeptat,muj pritel nastoupil 1.9.2021 do vykonu trestu,mam paragraf 198,ted pujdem zadat 1.5.o 1/3,myslíte, ze ma sanci,za tento paragraf?dekuji moc za odpověď

        • právník

          (19.4.2022 - 16:52)

          Vážená paní Magdo,
          nepíšete v jakém odstavci ustanovení § 198 tr. zákoníku byl Váš přítel odsouzen. Nepíšete ani, zda byl Váš přítel již dříve ve výkonu trestu odnětí svobody nebo se nyní jedná o jeho vůbec první výkon trestu, nepíšete zda nastoupil do výkonu trestu dobrovolně a včas, ani jak se chová ve věznici. Nemám o Vašem příteli ani základní informace, proto nemohu konkrétně na Váš dotaz odpovědět.

    • Jana

      (17.4.2022 - 19:52)

      Dobrý den, chtěla bych se zeptat… Mám přítele od března 21 ve věznici, nyní si) 25.3. podával jednu polovinu… A chtěla bych se právě zeptat jaké jsou šance na podmínku.. Je tedy vícekrát trestaný, naposledy 2 roky za řízení bez řidičského oprávnění.. Ve věznici se chová slušně, kladné hodnocení od vychovatele, diferencak za 1, chodí do práce kde má též kladné hodnocení.. Má povolené venkovní vycházky, příslib bydlení i přislib práce.. Má tedy momentálně vše co by mohl snad splňovat… Jaké si myslíte, že má šance?

      • Pavlina

        (7.5.2022 - 22:38)

        Šanci by měl mít každý, když je ta možnost si požádat. Asi to bude podle toho jak se vyspi soudce a za co sedí teď. Pokud za to samé, myslím si ze šance jsou mizivé, když se nepolepsil a znovu to udělal. Pokud za něco jiného i tak soud bude přihlížet k tomu, ze ho první výkon nenapravil a půlka z druhého ho asi k řádnému životu také nedovede.

  • Jana

    (17.4.2022 - 19:54)

    Dobrý den, chtěla bych se zeptat… Mám přítele od března 21 ve věznici, nyní si) 25.3. podával jednu polovinu… A chtěla bych se právě zeptat jaké jsou šance na podmínku.. Je tedy vícekrát trestaný, naposledy 2 roky za řízení bez řidičského oprávnění.. Ve věznici se chová slušně, kladné hodnocení od vychovatele, diferencak za 1, chodí do práce kde má též kladné hodnocení.. Má povolené venkovní vycházky, příslib bydlení i přislib práce.. Má tedy momentálně vše co by mohl snad splňovat… Jaké si myslíte, že má šance?

    • právník

      (19.4.2022 - 16:45)

      Vážená paní Jano,
      na tyto otázky je velmi obtížné odpovědět. Soud při rozhodování o žádosti o podmíněné propuštění posuzuje spoustu skutečností, které si o odsouzeném zjistí. Řízení bez řidičského průkazu již mnoho let není trestným činem, takže současné odsouzení bude pro přečin maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, což znamená, že Váš přítel řídil motorové vozidlo v době, kdy mu tato činnost byla zakázána. Je otázkou, zda nastoupil dobrovolně a včas do výkonu trestu a jakých trestných činů se dopustil v minulosti (zda nyní jde o speciální recidivu či nikoliv). Šance na podmíněné propuštění tady jistě je, ale předpokládám, že je snižována trestní minulostí, protože nepodmíněný trest odnětí svobody ve výměře dvou roků za uvedený přečin soud hned tak někomu nevyměří – resp. pro uložení tak přísného trestu soud musel mít pádný důvod…

  • Pavlina smutna

    (17.4.2022 - 19:55)

    Dekuji dam Vam vedet prosim napsala jsem Vam jeste email dekuji

    • právník

      (19.4.2022 - 16:56)

      Vážená paní Pavlíno,
      e-mailovou schránku pravidelně kontrolujeme a na přijaté zprávy reagujeme, jak sama víte. Není nutné zprávu zaslanou do naší e-mailové schránky avizovat ještě zde.

  • Pavlina smutna

    (19.4.2022 - 21:37)

    Dobry vecer ano moc Vam dekuji chapu omlouvam se ano hned odepisete jste super a moc Vam dekuji

  • Nik

    (20.4.2022 - 9:21)

    Dobrý den pane doktore chtěla bych se zeptat na zákaz řízení můj přítel dostal 7let zákaz řízení nyní je ve výkonu trestu již 7let a zajímá mě zda ten zákaz řízení běží i ve výkonu nebo teprve až bude propuštěn? Děkuji za odpověď a přeji hezký den

    • právník

      (20.4.2022 - 9:40)

      Dobrý den,
      trest zákazu činnosti spočívající v zákazu řízení motorových vozidel neběží po dobu, po kterou je odsouzený ve výkonu trestu odnětí svobody.

      • Nik

        (20.4.2022 - 11:16)

        Děkuji za odpověď takže po výstupu může žádat o upuštění trestu zákazu řízení? a pak si udělat řidičský průkaz.

        • právník

          (20.4.2022 - 21:09)

          Dobrý večer,
          zřejmě jste mě špatně pochopila. Napsal jsem, že trest zákazu činnosti neběží po dobu, po kterou je odsouzený ve výkonu trestu odnětí svobody. To znamená, že doba, po kterou je odsouzený ve výkonu trestu odnětí svobody, se nezapočítává do doby trestu zákazu činnosti. Jinými slovy – trest zákazu činnosti odsouzený vykonává pouze, pokud je na svobodě.

  • Hana

    (20.4.2022 - 13:32)

    Dobrý den,chtěla bych se zeptat kde bych mohla na webu najít něco víc (přesné znění a číslo rozhodnutí) o změně pravidel prováděných srážek u vězněných osob,které nabylo platnosti od 1.1.2022 ?Děkuji

    • právník

      (21.4.2022 - 17:08)

      Vážená paní Hano,
      pokud vím vězeňská služba pouze odkazuje na rozsudek Městského soudu v Praze, kterým je údajně povinna se řídit, ovšem konkrétní spisovou značku rozsudku Městského soudu v Praze neuvádí. Budete-li hledat sama, pak k této problematice naleznete pouze dva rozsudky Nejvyššího správního soudu, a to sp. zn. 7 As 396/2019 a 6 As 317/2017. Vězeňská služba zřejmě vychází z tzv. právní věty rozsudku Nejvyššího správního soudu sp. zn. 6 As 317/2017, která zní takto:
      „Pokud má odsouzený neuhrazené dluhy vyjmenované v § 25 odst. 4 zákona č. 169/1999 Sb., o výkonu trestu odnětí svobody, polovinu finančních prostředků na účtu vedeném věznicí může použít jen na úhradu těchto dluhů. To ovšem neznamená, že druhá polovina prostředků na tomto účtu musí zůstat odsouzenému plně k dispozici. Jestliže má odsouzený další neuhrazené splatné dluhy, které nespadají pod § 25 odst. 4 zákona o výkonu trestu odnětí svobody, a jeho finanční prostředky podléhají exekuci nařízené v souladu se zákonem, lze tyto finanční prostředky exekucí postihnout.“
      S takovým výkladem práva, resp. výkladem ustanovení § 25 odst. 4 zákona č. 169/1999 Sb., nesouhlasíme a situaci řešíme (a zdaleka nejsme sami)…

  • Michal Dvořák

    (23.4.2022 - 2:22)

    Dobrý den,
    potřebují akutně poradit kdo mi může pomoct.
    Dnes 22.4.2022 v Třebíči měla moje přítelkyně, která je momentálně ve VTOS ve Světlé nad Sázavou soud, kde se jednalo o proměnu podmínky za něco co v čem vím že je nevinná, bohužel se v minulosti k tomuto přiznala s příslibem nižšího trestu, podmínky.
    Ted ale k věci. Přítelkyně je odsouzená za trojnásobné porušení zákazu řízení. Trest je 12 měsíců nepodmíněně, zabavení osobního automobilu za 120 000Kč na který si vzala půjčku a pokuty z těchto tří případů jsou dohromady 130 000 Kč. Již toto mi přijde jako trest likvidační a absolutně nepřiměřený.
    V dnešním soudním jednání jí soudce JUDr. Frula proměnil 20 měsíců, bez ohledu na moji a mojí přítelkyně písemnou žádost o odklad, popř. alternativním trestu po VTOS. Přítelkyni nebyl ani ustanoven obhájce, takže jí nebyla umožněna obhajoba, i přes to že na to má ze zákona nárok. Rozhodování o vině a trestu které náleží pouze soudci bylo z větší části ovlivněno kamarádem pana soudce. Mgr. Jaroslavem Nemeškalem, který s případem nic společného nemá, kromě osobní zaujatosti vůdči mé přítelkyni.
    Potřebuji někoho kdo mi pomůže, poradí, jestli je možné podat odpor, nebo stížnost proti rozsudku?
    Nesouhlasím s takovým trestem, a vůbec mi nedělá psychicky dobře to bezpráví, páchané proti osobě kterou mám rád.
    Přítelkyně si trest odpykává ve věznici Světlá nad Sázavou, která je proslulá díky svým zaměstnancům jako jedna z nejhorších věznic, bez lékařské péče, kterou přítelkyně akutně potřebuje.
    Předem děkuji za jakoukoliv pomoc.
    Michal Dvořák
    tel. 603319709
    e-mail mik406@seznam.cz

    • právník

      (25.4.2022 - 8:25)

      Vážený pane Dvořáku,
      budu Vás kontaktovat e-mailem nebo telefonicky v průběhu dnešního dne.

  • Dana

    (23.4.2022 - 13:37)

    Dobrý den. Můj syn byl podmínečně propuštěn z vězení ( po třech letech)kde pracoval. Propustili ho s 500 Kč na cestu. Což z Chomutova do Českých Budějovic sotva stačilo na dopravu. O výplatu a úložné si měl později zažádat písemně(poslali jsme dopis) telefonicky , e-mailem s číslem účtu, Přišla odpověď, že peníze pošlou a nic se neděje. Na emaily paní účetní už nereaguje. Myslím, že zrovna tato situace je ohromně motivující. Kam se má obrátit. Jestli tohle dělají po propuštění všem odsouzeným, asi si přijdou na pěkné finanční ohodnocení.

  • právník

    (25.4.2022 - 10:44)

    Vážená paní Dano,
    předpokládám, že vězeňská služba vyplácí peníze, na které má osoba propuštěná z výkonu trestu odnětí svobody nárok, běžným způsobem, neboť s podobnými dotazy se vůbec nesetkáváme. Bohužel nepíšete, kdy konkrétně byl Váš syn podmíněně propuštěn. Je možné, že vězeňská služba potřebuje dopočítat odměnu za práci, kterou Váš syn v posledních dnech před propuštěním vykonal, což se děje vždy jednou měsíčně. Zkuste znovu telefonovat na finanční oddělení příslušné věznice a zeptejte se na konkrétní termín, kdy budou peníze vyplaceny.

    • Jana

      (7.5.2022 - 13:07)

      Dobrý den prosím o radu přítel má podmínku za výtržnictví ve které je obžalován za další dva různé přečiny výtržnictví.Takže ho čekají dva různé soudy.Jeden soud má v květnu a další za měsíc.Prosim jaký bude postup popřípadě můžou ho odsoudit nepodmíněně??Na jak dlouho,v dopise má psaný dolní sazba trestu….nikdy nebyl trestán až v poslední době se to na jeho jméno bohužel nahromadilo….a může soud uložit i jiný trest třeba pokuta prodloužení podmínky?? Všechny činy byly bohužel pod vlivem alkoholu….Moc vám děkuji za odpověď

      • Pavlína

        (7.5.2022 - 22:56)

        Podmínka je jinak řečeno: zaslouzis si jít do vězení, ale dáme ti ještě jednu šanci ukázat ze tam nepatris, dáme ti 12 měsíců podmínku, po kterou když se budeš chovat slusne ti to odpustime..ovšem pokud porusis pujdes na všech těch 12 měsíců na tvrdo. Pokud měl podmínku a ještě tím samým ji porušil tak to má jasný, ještě možná kdyby jednou dalo by se to ukecat prospesky nebo prodloužení, ale dvakrát..pokud to děla pod vlivem alkoholu možná by měl šanci se zachránit kdyby se přihlásil na léčení a doložil to u soudu, to je totiž jediná cesta jak přestat s vytrznictvim není alkohol nejsou problémy. Nejnižší hranice je 6-12 měsíců. Pokud mu daji na obouch jednání je to tedy nejméně těch 12. Taky počítejte s tím, ze pokud ho zavřou, tak tolik kolik měl měsíců podmínku tolik mu ještě potom prictou k trestu který mu daji teď na těch dvou. Nepremeni mu pouze podmínku, dostane trest v tomto případě dva a k tomu se pricte teprve podmínka. A ruku na srdce, má podmínku a udělá to dvakrát znovu očividně je to jediná cesta jak ho napravit. Prospěje mu to a blízkým osobám taktéž, i když je to bolestivé hlavně pro ty doma. Ale jak říkám, šanci na to, ze ho neodsoudi má jedine pokud doloží, ze se začal léčit a tím zabrání dalším takovým situacím.

        • právník

          (9.5.2022 - 8:31)

          Vážená paní Pavlíno,
          nezlobte se, ale Váš příspěvek je naprosto zavádějící. Vůbec nevíme, zda přítel paní Jany spáchal další přečin ve zkušební době podmíněného odsouzení. Klidně mohou být splněny podmínky pro uložení společného souhrnného trestu, který nemusí být nepodmíněný. Museli bychom znát časové souvislosti. Je totiž možné, že všechny přečiny spáchal ještě předtím, než byl v první trestní věci soudem I. stupně vyhlášen odsuzující rozsudek. V takovém případě by o „přeměně“ podmínky nemohla být řeč.

      • Pavlína

        (7.5.2022 - 23:06)

        Nejlépe přiznat vinu a odvolávat se na to, ze příčinou takového jednání je alkohol. Ale ještě před soudem, by musel zahájit léčení, ať už se jako alkoholik cíti být nebo necítí. Předpokládám, ze se jednou za čas napije a když už tak poradně a pak to skončí takhle. Doložit to u jednání, ze začal protialkoholní z důvodu toho, ze sám chce své chování napravit. Zkusit ukecat prospesky, prodloužení asi nebude dostatečne nějak ho budou chtít potrestat. Také sám navrhnout docházeni na probacni, lepší než sedět a čekat až ho odsoudí. A také poukázat na to, ze nemá trestní minulost. Jen rada od někoho kdo má chlapa ve výkonu

      • obase.cz

        (8.5.2022 - 22:49)

        Dobrý den. Je mi líto, ale neumím Vám správně odpovědět, protože neznám časovou souslednost činů. Možné jsou všechny varianty, které jste popsala. O.

      • právník

        (9.5.2022 - 8:36)

        Vážená paní Jano,
        pokud chcete, kontaktujte mě na e-mail: pravnik /zavináč/ obase.cz
        Pro konkrétní radu bude třeba sdělit další bližší informace vztahující se zejména k časovým souvislostem spáchání jednotlivých přečinů. Děkuji za pochopení.

  • Jaroslav gazi

    (2.5.2022 - 20:54)

    Dobrý den paní advokátko. Prosím chci se zeptat. Dostal jsem zákaz řízení na 3.5 roku. A půlku budu mít tet v červenci můžu se zeptat prosím může mi paní soudkyně snížit trest třeba 2 Aš 3 měsíce z trestu. Když bych ji poprosil. Vím že musím počkat na půlku trestu. Ale jenom se ptám. Jestli může. Třeba ze 42. Na 40.

    • právník

      (4.5.2022 - 8:02)

      Dobrý den,
      v řízení o žádosti o podmíněné upuštění výkonu zbytku trestu zákazu činnosti musí soud vycházet z výměry trestu, jak byla uložena v pravomocném odsuzujícím rozsudku. Výměru trestu nelze již měnit.

  • Jana

    (7.5.2022 - 21:51)

    Soud proběhl, bohužel nepovolil polovinu trestu. Soudci se nelíbilo, že bydlení by měl tady u mě a firma sídlí v Brně, tedy cca 400km rozdíl, a mohla by hrozit recidiva, že by mohl zase usednout za volant. Ale dělal by pod člověkem, který by mu zařídil práci tady u nás v okolí a tím pádem by byl vlastně doma… Ale to soudce nezajímalo… Pak se ještě stoural v minulosti a to jsem si myslela, že by neměl, když teď je tam za něco jiného a měl by posuzovat tento trest.. Podal odvolání k okresnímu soudu. Myslíte, že by bylo vhodné dodat tedy příslib práce někde tady v okolí? Bohužel na právníka nemáme tak se obhajuje sám.. Děkuji za odpověď

    • Pavlina

      (7.5.2022 - 23:20)

      Pokud to nesmetou rovnou ze stolu, tak bych zkusila doložit nové skutečnosti, ze by práci měl poblíž. Měli jste to udělat rovnou, na polovině má člověk šanci žadat jednou a příslib práce tolik km od baráku bylo předem trosku prohrane, vůbec když to má za řidičák. Otázka ovšem je, zda je to bude zajímat. Mělo by to jít ke krajskému pokud jste se odvolali proti rozhodnutí okresního, jestli jde vůbec nova fakta dokládat. S mým chlapem se u krajského nikdo nebavil, nedali mu šanci ani na slovo. Rozhodli podle skutečnosti, které byly při soudním jednání na okresním.

      • Jana

        (8.5.2022 - 19:54)

        I to se může stát, s tím tak nějak počítáme, že to smetou ze stolu… Ono to původně bylo tak, že měla být práce tady na firmě, ale tam nás podvedli tak se shánělo jinde, u jeho známého, kde je firma od nás vzdálená 400km, ale pracoval by tady doma… Tak jsem tak přemýšlela jestli by nějaká možnost byla… Zkusíme dodat tedy ještě tady poblíž…

        • právník

          (9.5.2022 - 8:04)

          Vážená paní Jano,
          pokud chcete, můžete mi zaslat naskenované zamítavé usnesení na e-mail: pravnik /zavináč/ obase.cz
          Samozřejmě poté, co bude Vašemu příteli od soudu doručeno.
          Podívám se na to a pokusím se poradit (případně pomohu sepsat) odůvodnění stížnosti.

          • Jana

            (9.5.2022 - 21:42)

            Moc Vám děkuji, až rozhodnutí od soudu dorazí tak pošlu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.