Přerušení výkonu trestu

Jedná se v podstatě o nejvyšší možnou odměnu pro odsouzeného. Ředitel věznice může odsouzenému během jednoho roku přerušit trest odnětí svobody až na 20 dní. V principu se nejedná o přerušení, jelikož se tato doba do trestu započítává. Z pravidla to funguje tak, že se odsouzený nejdříve prověřuje přes různé vycházky se zaměstnanci a rodinou a posléze je ,,vypuštěn“ do světa na 3-5 dní. Je to přirozeně největší možná úleva pro muklíka i jeho blízké. Silný motivační faktor a zejména u vyšších testů důležitá věc pro následný návrat do společnosti. Jedná se však o institut dosti vzácný. Po dobu trestu se týká cca 2 % odsouzených.

63 komentáře v “Přerušení výkonu trestu

  Zuzana

  (18.9.2017 - 17:54)

  Dobrý den,
  prosím vás, nemáte zkušenosti s pt na par dni ze sociálních důvodu? Zajímalo by mě jaká je možnost, ze to vyjde, popřípadě co vše mám uvést v žádosti.
  Děkuji.

   Obase

   (19.9.2017 - 19:39)

   Dobrý den, PT ze sociálních důvodů se dává zpravidla jen k pohřbům.

  Dominika

  (23.11.2017 - 10:59)

  Dobrý den prosim vás mám otázku ohledně PT ředitelem věznice ze zdravotních duvodu na 30dni přitel je prvotrest a ma už odsezenou vic jak třetinu trestu. Má šanci? A hlavně mě zajíma jak dlouho trvá to schválení ředitelem věznice… Děkuji

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *